[]

2.5 harici Disk mi 3.5 disk mi?

Hangisinden daha performans alırım?

3.5 için 3.5 hdd external case almayı düşünüyorum. Macbook pro için kullanacağım. Sürekli evde kalacak belki de şehir dışında çıktığımda lazım olacak.
yoksa onun yerine 2.5 harici dikm mi alayım?

Marka ve model önerisi de alabilrim.
2TB ve 400 Tl civarlarında.

(git: urun.n11.com bir de Şu neden daha ucuz?

 
hem refurbished hem de green serisi. çok bir performans alamazsın o diskten. yedekleme amaçlıysa ya da en fazla disk üzerinden film falan izleyeceksen alınır. ama yedeklemede yine de tırsardım ben. ne bileyim eski kullanan ne yaptı diske...


  • alperz  (02.03.19 16:33:46) 
Surekli mobil olmayacaksan 3,5 daha uzun omurlu olacaktir. Seagate veya wd bakabilirsin. Verdigin linktekine yenileme diyor ne demek bilmiyorum a.


  • unabomber  (02.03.19 16:34:23) 
Case dedigini atlamışım.


  • unabomber  (02.03.19 16:37:52) 
Yerinizde olsam 2.5” alırım. Seagete tavsiye edilir.
Daha da yerinizde olsam, harici ssd alırım :)

  • aylakadam  (02.03.19 16:42:03) 
2.5" iyidir. 3.5" case için ayrıca güç bağlantısı gerekiyor diye biliyorum.


  • dieselsingle2  (02.03.19 20:15:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.