[]

[Amaçsız soru] Odanın birini dizilerdeki güzel odalar gibi yapayım diyorum

Bazen böyle dizilerde dergilerde mergilerde şahane/güzel odalar görüyorum, sonra kendi odama bakıyorum, odadan çıkıyorum salona oturmaya gidiyorum (salon kıyas olarak daha güzel)

üzülüyorum.


Odanın birisinin eşyalarını değiştireyim, cool bi' havası olsun dedim az önce. Ama nasıl yapılacağını v.s bilmiyorum. Aslında çalıştığım yerde iç mimarlarda var esasında onlara da sorabilirim ama, bu işlerden sizin kadar anladıklarını düşünmüyorum. (biz hepimiz vasıfsız çalışanlarız, bizim şirket yakında batar zaten)

 
bi iki fotoğraf ile örneklendirsen güzel olacak.


  • hivli kunduz  (02.03.19 12:02:18) 
önce tarz belirlemen lazım
mesela:
modern-endüstriyel mi olacak: bunda daha metalik, tek renk mobilyalar filan oluyor
iskandinav tarzı mı: sakin minimal açık renkler filan ben severim bunu, biraz ikea tarzı işte.
country -burada elegan denilen türden mi; bunu ben hiç sevmiyorum English home'dan alıp alıp dolduruyorlar. korkunç bence.
parası güzel olmakla birlikte ham ahşap şeklinde mobilyalar masalar filan çok güzel oluyor mesela (bence) ama -o kadar açılır mısın bilmiyorum. onun yerine kendin monte edebileceğin bir kaç raf, kitaplık filan olabilir mesela hem ekonomik olur hem gerçekten senin tarzın olur.
anahtar kelimelerle bakabilirsin hangi tarzı daha çok seviyorsun -tabi ki illa çekimlerdeki gibi olacak demiyorum ama genel çerçeve olur.
ya da bir tema mı olacak?
öyle şeyler de yapıyorlar yok akdeniz şeysi oluyor mesela maviler-lacivertler fenerli dekorlar. ya da bu fantastik edebiyat takip edenlerin temaları oluyor- ben bunlardan anlamıyorum.
bir de işte oda ne kadar, ona göre yatak ölçüsü önemli.
tarzı, hakim renkleri, bütçeyi biliyorsan genel noktalar bunlar.
  • niye ama  (02.03.19 14:54:10) 
houzz.com a bakmanızı öneririm, ev dekorasyonu ile ilgili milyonlarca fikir edinebilirsiniz.


  • taurina  (02.03.19 15:29:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.