[]

Dışarda yemek yiyenlere birkaç soru

1-) Devamlı gittiğiniz yerlerin mutfağına hiç girdiniz mi? Girmediyseniz temizliğinden nasıl emin olabiliyorsunuz?

2-) Daha önce gitmediğiniz bir yeri seçmenizde en çok ne etkili oluyor? Puanlar, yorumlar, arkadaş veya eş dost tavsiyeleri, fiyatlar, ulaşım kolaylığı vs..

3-) Ismarladığınız her şeyi sonuna kadar bitirebiliyor musunuz? Bitiremiyorsanız kalıyor mu yoksa paket yaptırıyor musunuz?

 
1. Mutfak açık oluyor bazı restoranlarda burada. Gittiğim restoranların genellikle mutfağı açıkta görülüyor zaten.

2. Menüye bakıyorum önce, sonra nette yorumlara bakıyorum. Lezzet değil ama servis kalitesi, fiyat vs için yorumlar önemli. Lezzet konusunda herkes farklı şeyler söylüyor yoksa.

3. Ben bitiririm. Benim karı bitiremez, paket yaptırırız onunkini. Yemeği çöpe atan çöpten yiyecek hale gelir birgün.
  • bos gezenin bos ustasi  (27.02.19 19:25:24) 
1) Bikaç yerde ustalarla muhabbet etmek için girmiştim. Normal gözükmüştü, çoğunda girmedim ancak her yeri tek tek denetleme imkanı olmadığından çok göze batmıyorsa takılmıyorum.
2) Genelde tavsiyeler ve fiyatlar.
3) Bitiremediğim yemek olmadı sanırım şu zamana kadar.
  • j r r tolkien hayrani  (27.02.19 19:26:55) 
1-) hayir. nasıl emin oluyorum.. bu kadar kisi aptal olamaz herhalde felsefesini uyguluyorum asfsdfd saka bi yana, pek takmiyorum artık.

2-) google'da her turlu yorum var. one gore secimimi yapmıyorum ama. es dosta soruyorum.

3-) bazen bitiriyorum, bazen bitiremiyorum. eğer hamburger vs ile paket yaptiyorum.
  • allanpoe  (27.02.19 19:27:41) 
1. hiç girmedim. temizliğinden emin olmuyorum çünkü pek umrumda değil.
2. eğer arkadaşlarla falan toplanılıp gidilecekse netten yorumlara bakıyorum. yoksa yol üzerindeki bir yere girerim.
3. asla bitiremiyorum, zaten 42 kiloyum... paket yaptırmam kalır öyle.
  • tabirimekruh  (27.02.19 19:27:43) 
1. emin olmuyorum. ne getirirlerse yiyorum. onlara kafayı takarsam dışarıda yemek yiyemem. temiz olduğunu varsayarak yiyorum.

2. arkadaş tavsiyesi, internetteki yorumlar, fiyatlar. daha da olmadı şansımı deniyorum. ulaşım kolaylığı veya zorluğu tercihimde herhangi bir etki göstermiyor.

3. ben her zaman bitiririm. eşim de oğlum da çoğunlukla bitirir. bitiremediği olursa eğer paket yapmaya değecek kadar kaldıysa paket yaptırırım, paket yaptırmaya değmeyecek kadar az kalmışsa veya paket yapılmayacak bir şeyse (mesela iskender gibi şekli bozulunca yenmez hale gelen gıdalar) oturup onları da ben yiyorum. geride pek bir şey bırakmıyorum. bırakılan şey en fazla pizza kenarı falan oluyor.
  • kibritsuyu  (27.02.19 19:33:38) 
1- girmiyorum, bilmiyorum temizliğini
2- açıkçası dışarıdan bakıyorum giriyorum sanırım dış görünüş
3- genelde bitirebileceğim kadarını sipariş ederim ve hep bitiririm oldu da bitmedi paket yapılacak bir şey ise paket yaptırırım.
  • basond  (27.02.19 19:36:24) 
1-bir zamanlar saglik bakanlıgında gıda denetcisi olarak calismistim. temiz restoran olmaz, disarida saglikli yemek yenmez. bunlari düsünürseniz hic yiyemezsiniz. cogu seyyar köfteci cok lüks restoranlardan daha temiz ve saglikli yiyecek satiyor.

2-cogunlukla bildigim yerlerde yiyorum, eger daha önce bulunmadigim bir yerde isem, yemek yemeye ne kadar vakit ayirdigima göre degismekle birlikte, ya foursquare e bakiyorum, ya da gördügüm ilk yere giriyorum.

3- yemek cok kötü olmadigi sürece yemegi bitirir kalkirim, yemek yedikten sonra 1 saat masada keyif yapanlari anlayamiyorum.
  • proteus  (27.02.19 19:52:32) 
1) hiç girmedim. Mesela fast food yemekleri çok seviyorum ve ayda bir yerim en az. Bunların sağlıklı olduğunu ya da hijyenik şartlarda yapıldığını düşünmüyorum ama seviyorum. Ha seyyar tezgahtan ya da kötü bir muhitteki yemek satan yerden yemem.

2) arkadaş tavsiyesi ya da internetteki yorumlara göre. Ama sırf dükkan tasarımı güzelmiş diye denediğim yerler de oluyor.

3) tabi ki bitiriyorum. Hatta biraksan çoğu sefer aynisindan bi tane daha gömerim(bedava olsa ve kilo alma derdi olmasa). Son 10 yılda yemeğimi bitiremediğim olmamiştir herhalde. Zaten herhangi bir restorandan bir porsiyon yemekle doyan cindir. Minnacık veriyolar asla doyamiyorum
  • nundu  (27.02.19 20:17:01) 
disarda cok yemiyorum ama,

1) mutfaga girmedim hic. temizliginden emin olmuyorum, benim gibi kanserojen deposu asiri sagliksiz bir adam icin "temiz midir" endisesi pek olmuyor acikcasi, disarida yedigim sey kendi rutinimden daha fazla zarar vermiyordur bana.

2) arkadas tavsiyesi agir basar. onun disinda internette onerilmisse dusunebilirim. yoksa genelde tipini begenmissem, cok elit bir yer gibi durmuyorsa dalarim hic bakmadan.

3) bitiririm. doymussam da kalmasin diye bitiririm. paket yaptirmam. ayip degil ama ben utaniyorum. kesinlikle bitiremeyeceksem birakirim oyle.
  • der meister  (27.02.19 20:32:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.