[]

Yürüyüş yapmak

4 gündür,8000-9000 adım arası 7,5 8 km yürüyorum,kilo vermek için nasıl yürünmeli? Açık hava yürüyüşü tercihim
 
hızlı yürü


  • idrakedene  (22.02.19 03:10:25) 
çok yürünmeli. ne kadar çok o kadar kilo.


  • diffarentiationation  (22.02.19 03:16:06) 
bu 8 km'yi tek seferde yürü, gün içinde toplam değil.
yürürken de sürekli mola vermeden.

normal hızında yürü.
90 kiloysan hızlı yürü diyemeyiz, canın çıkar.
  • dont eat me  (22.02.19 03:24:18) 
Yürüyünce her türlü kalori yakarsın ama daha çok yakmak için hızlı yürümek yani kalbi kızlı çalıştırmak lazım.
Yaklaşık 12 dakikada 1 km yürüyorsan bu normal hızdır.
1 km yi 8 dakikada falan yürüyebilirsen bir öncekinin yaklaşık 2 katı kalori yakarsın.
  • senolll  (22.02.19 05:09:45) 
Yürümek, hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Ancak sadece yürüyerek zayıflayabileceğini düşünmek hayalciliktir.
Söylediğiniz mesafeyi normal tempoda yürüdüyseniz 1,5-2 saat sürmüştür ve 1 Mc Donald's menüsü kadar kalori yaktıramaz.

  • Mirket  (22.02.19 10:32:13) 
bol bol su içip yürü.


  • nothing in my way  (22.02.19 10:48:09) 
ayakkabıya dikkat et. koşu değil yürüyüş ayakkabısı kullan. diğerinde vücut çok esnediği için fıtık tarzı sorunlar ön plana çıkar.


  • silver apple  (22.02.19 11:11:15) 
Enerji tüketimi şu şekilde çalışır: Günlük olağan işlerde enerji, vücut yağlarından karşılanır. Zira vücut yağlarının yağ asitlerine yıkılıp kana verilmesi ve oradan hücrelere-mitokondrilere taşınması için vakit gereklidir, yani acil bir durum başgöstermedikçe, enerji yağlardan karşılanır; gel gelelim işler hızlanmaya başladıkça, yani nispeten daha hızlı bir şekilde enerjiye ihtiyaç duyduğunda, bu sefer daha kolay bir şekilde ATP'ye dönüşen karbonhidrat kullanılmaya başlanır, yağ kullanımı daha geri planda kalır, o zaman da, duruma göre, kaslardaki ve karaciğerdeki şeker hücrelere taşınır ve enerjiye dönüşür; bununla birlikte, yüksek yoğunlukta işler yapılıyorsa, misal hızlı bir şekilde koşuluyorsa, dokulara yeteri kadar oksijen taşınamadığı için ve oksijensiz ortamda yağlar enerjiye dönüşemediğinden, tamamen karbonhidrattan enerji üretilir.

Buradan nasıl bir sonuç çıkarabiliriz?

Eğer yürüyorsan, enerjinin tamamı büyük oranda yağlardan karşılanır; yürüme hızın artıkça, yine duruma göre, yağlardan-karbonhidrattan ortaklaşa karşılanır; eğer çok hızlı bir aktivite yapılıyorsa, yani çok yüksek hızlarda koşuluyorsa, dokulara yeterli oksijen gitmiyorsa, oksijensiz ortamda da sadece karbonhidrattan karşılanır.

Bu verilere göre kendine bunlardan birini seçebilirsin fakat ne yaparsan yap, bunlar tek başına yüksek miktarda yağ yakımına-kilo vermeye neden olmaz, sadece destek olur. Asıl etken diyet yapmaktır.
  • angelus  (22.02.19 12:09:50) 
adımlarını 15 bine çıkarmaya bak. tabi yediklerine içtiklerine dikkat et. isterse 20 km yürü yemene içmene dikkat etmedikten sonra bi işe yaramaz.


  • koela  (22.02.19 12:42:36) 
yurumek benim tek olayim-di. iphone'a gore cogu gun 24 bin adim atiyordum. zayiflamak icin degil de, cok bunaliyorum beni rahatlatiyor. zayiflatiyor mu? o ne yedigine bagli daha cok ama sıkı tutuyor. ama bi handikapi var: aśil tendonum zedelendi. zira cogu zaman alakasiz spor ayakkabilariyla yuruyordum, tenis ayakkabisiyla bile. yuruyus icin "sadece" yuruyus ayakkabisi kullanilmaliymis. bi de acik havada yurumekle yuruyus bandinin soyle bir farki var, bantta hiziniz sabit ve zemin duz yani oynama payi yok. fakat sokakta basamak var kaldirim var vs zemin duz degil ve uzun yuruyuslerde dizi yoruyor. ayrica yag yakmak icin cook zaman yurumek lazim ve surekli agirliginizla ordan oraya gitmek mesakatli, bilekler, dizler hep zedeleniyor uzun vadede. bence yurumek zayiflamak icin mantikli bir yontem degil. daha kisa surede enerji yakilabilecek seyler var.

un seker tuketmeden alti ay on km yururseniz fark tabii ki gorursunuz. ama zayiflama amacli etkinliklerde zaman uzadikca sabir azalacaktir.
  • mula  (22.02.19 13:40:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.