[]

Size de oluyor mu?

Sessiz bir ortamdasınız.
Kütüphane gibi.
Ders çalışılıyor vesaire. Sonra bir anda yanınınzdaki kişi derin bir nefes alarak birden bire keskin biçimde yüksek sesle kuru kuru öksürüyor. Çalışmaya odaklanmışken aniden keskin ve yüksek sesle birilerinin öksürme patlaması yaşayınca çok irkiliyorum. Çıt çıkmayan bir ortamda gürültü patlaması olunca çok korkuyorum istemsizce.

Hani tamam hastadır ona laf etmiyorum zaten.
Ama bir süre sonra sinirleniyorum, ben hastayken ne olursa olsun bu kadar yüksek volümle öksürmüyorum.

Kendi gelen öksürüğüne ekstra şiddet katıyor rahatlamak için ama kulağım aşırı tırmalanıyor.
Şu an başka bir yere gitme odamda çalışma imkanım da yok.
Hayır bir çözüm aramıyorum, yalnızca siz de bazen irkiliyor musunuz?

 
İrkilme zaten senlik bir olay değil, refleks. O yüzden irkilme oluyor ancak sinirlenme olmuyor.


  • j r r tolkien hayrani  (19.02.19 00:11:47) 
bizim milletin hastalıktan öksürdüğüne inanmıyorum ben öksürmek değil bu brutal vokal yapıyorlar..


  • heidi'nin dedesi  (19.02.19 00:43:58) 
Bu kadar hassas olmayın ya. Ben bir çok ülkede kütüphanelere gittim. Türkiye'deki kadar hassas davranmıyor insanlar. İçerde muhabbet edenler bile olabiliyor. Öksürmeye hapşırmaya gırtlak temizlemeye irrite oluyorsanız kütüphane doğru yer değil.


  • bos gezenin bos ustasi  (19.02.19 02:04:42) 
İrkiliyorum ve sinirleniyorum. Size katılıyorum. eğer bencillik seziyorsanız su alın mesela, öksürüğünüze iyi gelir bol bol için deyin. Devam ederse de anlatırsınız durumu.

Odaklanmışken dengem bozuluyor. Çalıştığımdan uzaklaşabiliyorum. Hasta olabilir, geçmiş olsun. Suçlamıyorum, sadece sinirleniyorum.

Peki ne yapıyorum ? Kulaklık takıyorum. Moldex, 3m 1100.
Çifti 1-2₺, canımı sıktığıma değmez . Alın, kullanın.
O saatten sonra isterse ciğerlerini çıkartıp yıkayabilir.
  • aylakadam  (19.02.19 02:58:48) 
Yok bana olmuyor.
Cocuk aglamasi ya da ciglik atmasi cildirtiyor beni. Cocguk bagira bagira aglarken oylece duranlara sinir olurum. Korkunc bir gurultu cikiyor ortaya, bir seyler yap bi zahmet yani. Cocugu susturamayabilirsin anlarim, cocuk adi ustunde ama oylece olu taklidi yapana dalasim geliyor. Bir seyler dene en azindan.

  • stavro  (19.02.19 10:58:23) 
tr'de kütüphanede çıt bile çıkmaz kuralı var. stanford'da, cambridge'da, ispanya'da üniversite kütüphanelerinde bulundum ve bizdeki sessizliğin 10'da biri yok. ilk başta uyarıyordum ama sonra benim fazla titiz olduğumu farkettim.


  • pembepembepembe  (19.02.19 11:40:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.