[]

eskişehir'de napayım?

Selamlar

Bir-iki hafta daha Eskişehir'de kalmak zorundayım. Öyle de bir yerdeyim ki, dağbaşı desem abartmış olmam Erenköy mü ne, çok izole kaldım etraftan. Canım sıkılıyor gün içinde. Neden olduğunu sormayın, o iş karışık.

Sekizden sonra doluyum, gün içinde boş vaktim oluyor. Ne yapayım bu sırada? Merkeze buradan nasıl inerim onu da bilmiyorum arabayı almadan toplu taşıma ile.

Var mı buralarda olup da gün içinde çay/kahve içip "gel ron abi senin eskişehir rehberin olurum" diyecek duyurucu?

 
eskişehirliyim ama erenköy neresi bilmiyorum :) yenikent tarafları mı? eğer öyleyse yakınlarda tramvay var. onunla çarşıya inebilirsin. eğer şelale tarafıysa odunpazarından aşağı doğru süzülerek hamamyoluna kadar inebilirsin. otobüsler hakkında hiç bir bilgim yok.


  • scudman1  (18.02.19 13:10:19) 
Eskişehirliyim ama Erenköy neresi bilmiyorum +1

Bir gün Odunpazarı'na gidin, karikatür müzesi, cam müzesi, balmumu müzesi derken baya vakit geçer. Bulunduğunuz yerden Odunpazarı'na otobüs vardır mutlaka.

Bir gün Hamamyolu tarafına gidin, oralarda pek bir şey yok ama boza (bkz: karakedi bozacısı) içersiniz. Oradan Adalar'a yürüyüp Adımlar kitabevine bakın, bazen sergiler söyleşiler oluyor. Hava güzelse oralarda yürümek oturmak keyiflidir.

Kıraathane diye bir yer var, orada da ilginizi çeken etkinlikler olabilir.

Tiyatro diyeceğim ama akşam oluyor onlar. Hava hâlâ soğuksa yapacak bir şey yok, bir avm'ye girip sinemaya atın kendinizi.
  • kobuzchu kiz  (18.02.19 13:16:16) 
dışarı çıkıp buradan merkeze nasıl gidilir diye sorup merkezde vakti geçirebilirsin.

edit: Tik atmamış hahahahhahaha :D nasıl inerim merkeze bilmiyorum demişsin, çok temel bilgi vermişim. Allah seni de güldürsün kahkaha attım tik atmadığını görünce.
  • biravekahve  (18.02.19 13:23:55 ~ 19.02.19 16:19:26) 
Eskişehirliyim Erenköy neresi biliyorum :) dukkanim çok yakın hatta Erenköy sayılır. Gün içinde çay içmeye beklerim.


  • hexa  (19.02.19 11:40:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.