[]

Pratisyen hekimlik?

Nasil bir yerde pratisyen hekimlik önerirsiniz?
Kucuk bir yerde mi yoksa egitim arastirma ya da sehir hastanelerinde mi ? 
İstanbul gibi büyük şehirlerde eah yazarsan günde 2000'e yaklaşan hasta geliyor özellikle kışın, şu an nöbetteyim şimdiden beynim yandı. İyi yani sıkıntılı hasta gelince danışacak asistan/uzman vb. var. Küçük yerlerde daha rahat yapan arkadaşlar var. Orada danışacak kimse olmaması gibi sıkıntılar olduğunu duydum ama şimdi aklım olsa ufak yer yazarım, geleni geçeni sevk ediyorlar zaten.


  • doxanikee  (17.02.19 23:35:36) 
tasrada tsm kadrosu yazarsaniz tus icin ideale yakin olur gorevlendirmeler oldugunda acilde veya aile hekinligi kadrosunfa gecici olarak calisirsiniz. sozlesme imzalarsaniz asaleten tsm baskani olabilirsiniz maas artar fakat cakili kaorsinix o sure icinde.

acilde calisirim derseniz merkezi acilde doyurucu maas ve yogun mesai varken periferde aldigin maasla bunum icin mi okudum moduna girmeniz olasi.

bol sans
  • konets  (17.02.19 23:48:24) 
Buyuk sehirlerde Egitim arastirmada ilk 3-6 ay yesil alana bakma durumu varmis , subat Tus una kadar boyle bir durum olursa ise yarar mi sizce hocam


  • thatisthedoctor  (18.02.19 00:37:18) 
henüz 5. sınıf olduğum için tam bilmiyorum ama geçen sene kardiyoloji asistanı bi abiye sormuştuk. O pratisyenliğini Batman'da çocuk acilde yapmış. 4-5 yıl önce olması lazım, ayda 10k civarı(belki biraz daha fazla) para alıyormuş ve ayda çok az sayıda nöbeti varmış, kalan günleri tamamen boşmuş. Bu sayede çok rahat tus çalışabildiğini söylemişti. Ama o zamandan bu yana sistem değişmiş midir, ya da anlattıklarını abartarak mı aktardı o kadarını bilemem..


  • nundu  (18.02.19 00:48:52) 
Yeşil olayı acilden acile değişiyor. Arayıp sor tek tek, söylerler zaten düzeni. Mesela bizde pratlar full yeşil tutuyor. Yeşil ilk başta daha rahat gibi geliyor da bizim hastalar yeşil alanı Poliklinik gibi kullandığı için sari /kırmızının 5 katı hasta bakıyorsun, bir şey de öğrendiğin olmuyor. çoğu devamlı sıkıntı çıkartıyor. Çok avantajlı değil bence.


  • doxanikee  (18.02.19 01:49:55) 
subat tusu dedigin bildigimiz 2019 sinaviysa tekrar atmakla ugrasiyor olman lazim yesil alan vs den cok.

benim acilde gorevli oldugum donemde dinlenme yesil sari/res seklinde ardisik yapiyorlardi devlet hastanesinde ve guzel bir ortam vardi. tamamen bulundugun yerdeki hekim sayisi ile ilgili calisma duzenin.
  • konets  (18.02.19 02:13:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.