[]

2010 mid macbook pro base bilgisayarı

apple'a gelen son işletim sistemine geçirmeyeyim diyorum, ama bi' arkadaşım diyorki apple cep telefonlarındaki gibi yapmıyor eski bilgisayarları öldürmüyor sistem daha hızlı ve hafif çalışabilir.

bu arkadaşıma ''s*ktr lan'' demiştim ama yine de denemiş olanlar varmı diye bi' sorayım istedim.


 
2010'lar mojave çalıştırmıyordu sanki. el capitan falan iyidir o alet için. hadi olsun sierra...


  • alperz  (16.02.19 12:05:21) 
dogru demis, 7 seneden sonra eski bilgisayarlara guncelleme ve işletim sistemi çıkarmıyor.


  • Jeckson  (16.02.19 12:05:23) 
10.13.6 high siearra benim de 2010mid macbook pro'm.

başka güncelleme gelmedi. yazılım güncelleme deyince işletim sistemi güncellemesi çıkmıyor, o sebepten kasmıyorum ben de.

zaten yeterince hızlı ve stabil hala.

yapmadıysan ya da yoksa ssd tak, ram'i 8gb yap, pil değiştir. alet sıfırlanıyor.
  • bir ileti paylastim  (16.02.19 12:07:43) 
Bilgisayarlarda yavaslatma yok, kesin bilgi.


  • kaptankedi  (16.02.19 13:22:32) 
Bir yandan da yukarida yazıldığı üzere son versiyonu da alamıyor.


  • kaptankedi  (16.02.19 13:22:58) 
yavaşlatma yok ama özellikle ekran kartı onboard olan modellerde high sierra ile birlikte bir yavaşlama söz konusu oluyor. o da gui yüzünden...


  • alperz  (16.02.19 16:18:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.