Stressiz mutlu bir hayat nasıl yaşanır

Kendimi bildim bileli hayat beni bişey yapmaya zorlamadıkça zamanını çok boş geçiriyorum. Yani okula işe falan gitmediğim zamanlarda ortamlara akmak yerine bişey okuyor veya izliyorum. Spor veya sanatsal tarzda aktiviteler ilgimi çekmiyor. Denedim devamı gelmiyor çünkü zevk alarak değil görev olarak yapıyorum. Benim gibi biri ne gibi hobi edinebilir. En son kick boxa heves ettim ama aradığım gibi bir salon bulamadım.

Başlığa cevaben; Hayat acıdan ibarettir der Buddha. Acıyı yok edemezsiniz, sadece dindirebilirsiniz, azaltabilirsiniz der ve acıyı dindirmek için sekiz basamaklı bir yol gösterir...

  • hepbiarayisicinde  (16.02.19 10:55:04)
Buddha öğretisi=eylemsizlik.
Bana sorarsanız insan her ne durumda olursa olsun bir şeyler yapmalıdır.

  • olaylar olaylar  (16.02.19 12:24:19)
Ben çıkışı Budizm de buldum. Inanılmaz etkili oldu benim için.

@olaylar olaylar eylemsizlik ile alakası yok, 8 basamaklı yol hayatın her anında yapılacak şeyleri söyler sana.
  • JohnOakley  (16.02.19 13:17:12)
evden çıkmayarak

  • gezegen olan pluton  (16.02.19 13:23:21)
benim hedefim ekonomik bagimsizlik.

atiyorum 5 bin lira sabit gelirim olsun, birakirim isi gucu.
  • baldur2  (16.02.19 13:49:11)
oyle bir hayati aramayi ve ulasmaya calismayi birakarak mutlu ve stressiz ve endisesiz bir hayat yasanilir.

  • Leonardo~Da~Vinci  (16.02.19 14:09:11)
Evden çıkmıyorum is dışında gelirim de o civarda bilmiyorum bir kız arkadaş her şeyi halleder mi yoksa herseyi halledince mi kız arakadaş olur

  • her gece aç  (16.02.19 16:29:45)
inançlı cahillik ve kıyas yapmamak.

  • ayseee  (16.02.19 17:10:34)