[]

[Excel] 1 Sayfayı, aynı excel sayfasında alt alta 100 kere kopyalamak

Şimdi derdimin ilk aşaması şu;

1 tane excel formatım var, ilk satırı dış olup farklı ölçülerde toplam 43. satıra kadar dolu olan yatayda da yine farklı ölçülerde z sütununa kadar giden bir form

Bunu alt alta 100 kere kopyalayıp, çıktı al dediğimde her birini ayrı bir kağıtta almasını sağlamak istiyorum.

bu konuda yardım edebilecek arkadaşımız var mı ?


edit: başımıza gelenler:

-Ctrl+V - Ctrl+C yapınca aşağıya kopyaladığımız sayfanın hücre aralıkları bozuluyor, orijinal sayfanınki gibi kalmıyor.
-Aralıkları düzelttiğimizde çıktı alanını üst tarafta işaretlediğimiz zaman, sayfayı çıkart dediğimizde alt tarafta çıktı alanı bozuluyor.


Neden böyle birşeye ihtiyaç duyuyorum.

Belirli bir formatta, sadece bazı alanları değiştirmem gereken/geri kalan hücrelerin hepsi aynı kalacak (bu kopyalama işini halledebilirsem de onun üzerinde çalışacağım) binlerce sayfa yazdırılması gerekiyor. Normalde, benden önce bunlar aynı formatta - değiştirilmesi gereken yerler boş bırakılarak - binlerce çıktı alınmış ve o boş yerlerde elle doldurulmuş. Bunu daha hızlı çözmek istiyorum.

 
yazdırma formunda kopya sayısına 100 girseniz olmuyo mu


  • nahtoderfahrung  (16.02.19 12:12:19) 
Aslında çok kolay çözülebilir. Ana sayfayı 100 kopya yapıp direk yazdırabilirsiniz. Detaylı Video : youtu.be


  • ycaycayca  (16.02.19 15:26:01) 
excel'i word'e taşıyarak, word'ün mail merge'ü ile çözdük.

Çok işimize yaradı, aynı sorunu yaşayan olursa diye burada kalsın bu.
  • mete kudur  (19.02.19 06:44:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.