Ukrayna 1 ay

Ukrayna'da yazın 1 ay kalmak istiyorum
Dobovo ve airbnb den evlere bakıyorum ama günlük 100 tl den başlıyor aylık 3k yapar ki bu ücret çok yüksek

Hostel fiyatlarına bakıyorum 30 TL. Ayda 1000 tl yapar
1200 tl de ben harcasam orda (zengin bir turist gibi değil de oranın yerli bir memuruymuş gibi bir bütçe ile)

1000 hostel, 1200 de ben harcasam orda 2200 tl eder.
800 de gidiş dönüş uçak bileti desek

3 bin lirayla Ukrayna 'da bir ay yaşanmaz mı? Amaç biraz da türkiyede uzak kalmak kafa dinlemek. Neler yapılabilir bu para ile orda. Haftada 1-2 gece barda takılınabilir ve bikaç şehir de gezilebilir sanki? Zaten müze falan işim olmaz ekstra bir alışveriş de yapmam.

Yemek parası zaten günlük 30 TL den 900 gider şehirleri gezsen 1000 gider kafadan 2bin gider diyebilirsiniz. Peki bunu nasıl minimize ederim? Sadece kiev'de takılmak 1 kez lviv'e gitmek ve ucuz yemek alternatifleri var mı?

.
Şunu düşünüyorum

SORU?

Evinin odasını kiralayan olur mu aylık 500 tl ye filan. Bu sayede yemekleri de evde yaparım ve yemek + kira 1200 tl ye gelebilir? 1000 tl de öyle böyle ekstra lara eğlenceye harcasam yine 2200 TL ye yaşamayı başarmış olabilirim? Neler yapabilirim?

o para 1 ay için yeter mi yetmez mi bilmiyorum ama şöyle düşünüyorum ben.

sırf bir ay kalabilmek için bazı şeylerden kısacağıma 15 gün kalır dolu dolu yaşarım daha iyi.
  • elorelia  (15.02.19 10:37:16)
3 yıldır kiev'de yaşıyorum ve hesaplamalarına baktığımda düşündüğüm şu oldu; sefalet ve yokluk içinde 1 ay..

öncelikle en başta söyleyim yerli bir memur gibi bile yaşayamasın bu parayla çünkü sen ukraynalı değilsin. internette yazılıp çizilenlere bakma, türkiye'de ukrayna'yı nasıl anlatıyorlar az çok tahim ediyorum ama buraya 4-5 gün veya 1 hafta tatile gelip kalmak ile 1 ay yaşamak arasında büyük fark var. oradan bakınca teoride 3 bin büyük para ama buraya gelince pratikte 3 bin sıkıntı olur. 1 ayda çok zorluk çekersin söylediğin meblağ ile günlük 30 tl yemek, lviv ve haftada 1-2 gün clube gitmek falan yalan olur şimdiden haberin olsun.

kiralık oda için; facebook'ta 3-4 tane büyük ukrayna türk grupları var. oralarda gün aşırı ev ilanları olur, türk öğrenciler yazın türkiye'ye döndükleri için yaza doğru ev ilanları vermeye başlıyorlar aylık. tarihlerin belliysen şimdiden sen de sorabilirsin, erken ayarlarsan avantajına olur. ama azeri-özbek-kırgızlar hemen bizde var diye mesaj atabilirler dikkatli ol, önden para isteyebilirler. eve girmeden para verme sakın.
  • ada meltemi  (15.02.19 13:45:21)
Sorularına cevap veremiyorum çünkü kişisel standartlarını bilmiyorum. Ama tavsiyem Dnipro'yu tercih et. Kiev'den daha ucuz ve daha guzel.

  • hepbiarayisicinde  (15.02.19 14:22:58)