Duyurunun doktorları

Pazartesi günü ayak parmaklarımdaki morluklar nedeniyle doktor 600mg Trentilin ve 100mg Ecopirin yazdı. Priferik vasküler hastalık teşhisi koymuş. Trentilin yerine Trental alarak salı günü ilaçlara başladım. Ek olarak PCOS için gynelle alıyorum.

İki gündür ciddi manada kötüyüm. Hafif çarpıntım oluyor özellikle ilaçları aldıktan sonraki birkaç saat. Ona katlanıyorum da duygu durumu olarak da çok kötüyüm. Dün ağlama krizi yaşadım anca uyuyunca toparladım, sonra baş ağrısı bıraktı zaten. Bugün de kriz gibi olmasa da biraz yine ağladım. Çok ağlak ve depresif bir haldeyim. Çok fazla yemek yiyemiyorum. Aç hissediyorum ama masaya oturunca iştahım kaçıyor, zorla yiyorum. Bi de buğday unu alerjim çıktı diye 1 haftadan az süredir ekmek/unlu yemiyorum ve 5-6 gün gibi bi sürede 2 kg su kaybettim tartıda korkuyorum adeta. Ciddi manada hareketsizleştim (zaten çok enerjik de değildim de), yataktan çıkmıyorum. Bugün de bi 2-3 saat uyudum biraz önce.

Bu trental ve ecopirini bırakmayı düşünüyorum. Doktora ayağımdaki bıdı ciddi bi şeye dönüşür mü dediğimde yok, soğuktan olur öyle havalar ısınınca rahatlarsın demişti ama bilemiyorum yine de. Bu durum ilaçların yan etkisidir diyip katlanmalı mıyım? Yoksa bıraksam da olur mu?

doktorlar cevap yazana kadar hemen prospektüslerini yan etkilerini oku.

özellikle şu yan etkiler görüldüğünde ilacın kullanımı bırakılmalıdır yazan yerleri.

çarpıntı deyince korktum.
  • killerbee  (14.02.19 23:50:56)
@killerbee baktım aslında. kalp ritminde ciddi düzensizlik durumunda bırakın diyor evet ama ciddiyetini nasıl anlayabilirim ki? kalp atışımı hissediyorum göğüs kafesimde ama katlanamadığım bir şey yok.

  • kozmosta bir nokta  (15.02.19 00:04:37)
Sigara içiyorsan bırak kesin. Alkol kesin alma. Ecopirin e devam diğerini şimdilik kes sonra doktoruna git durumu anlat.

  • andlee  (15.02.19 00:27:22)