[]

Diş taşı temizliği ile ilgili birkaç soru?

Merhaba arkadaşlar

Sorum dis taşını temizletmiş ya da bilgisi olan arkadaşlar icin.

Stajyer diş hekimi arkadaşım birkaç aydır ısrarla gel temizleyeyim diyor. Dediğine göre benim disler temiz olduğu için tek seansta bitim alacakmıs. Bitim de sanırım bakmasi gereken hasta sayisi yanlış biliyor da olabilirim:/

Dişlerimin dış kisminda hiç plak ya da tartar oluşumu yok ama içerde her ne kadar goremesem de illa ki vardır diye tahmin ediyorum. Genel olarak sarılık da yok. Düzenli dişlerimi fırçaliyorum hatta yine ayni arkadasin dediğine göre çok fircalamaktan incelme bile var uç kisimlarda.

Burda bir duyuruda okumuştum simdi aradım ama bulamadim sanirim bu temizleme olayinda bazen dişler kirilabiliyor/düşebiliyormuş. Bu en çok korktuğum şey. Arkadaşim her ne kadar seninkini düşük seviyede yapacagiz sadece üstten geçeceğiz dese de kormuyor değilim.

Şimdi esas sorum şu bu mereti yaptirmak mi gerek? Surekli burda herkes diş temizletiyor bu yönde bir akim olunca ister istemez bana da icap eder mi diye kafam karıştı. Birde bunu yapinca birkaç yil arayla yine yaptirmak gerekiyormuş ne kadar doğru? Deneyimleyen arkadaşlar aydınlatabilir mi acep?

Cevaplar için çok teşekkür ederim şimdiden.

 
yani ne kıymetli canın varmış
hayatımda duyduğum en saçma endişe
manava temizletmeyeceğine göre korkmana gerek yok bence
düzenli bakım gerekiyor, çünkü düzenli bakım gerekiyor. yani düzenli kirlendiği için falan hani?
leke yoksa ya da rengi açısından derdin yoksa, kimyasal beyazlatma yaptırmazsın en fazla. dolayısıyla ilerleyen zamanlarda renk fakın az olur. şöyle; şimdi krem rengiyse sonra da daha koyu krem rengi olur en fazla. ama şimdi beyazlatsan, bembeyazken ileride koyu krem olunca bu fark insanlara çok görünüyor.
  • jimjim  (13.02.19 22:02:49 ~ 22:03:04) 
git temizlettir. cok dis tasi yoksa korkmana da gerek yok. hemen hemen her yil yilda bir kez dislerimi temizlettiriyorum, sorunla karsilasmadim. basit bir islem.


  • exlibris  (13.02.19 22:17:10) 
dişlerine aynada bak aralarında diş taşı oluşmuşsa diş etine doğru ilerliyorsa temizlettir yoksa fırçalamaya devam et
diş taşı temizliği dişi aşındırıyor sonrasında 2 hafta dişi iyi temizlemek gerekiyor

  • bir soru sorcam  (13.02.19 22:29:51) 
Ben temizlettim ama şimdi temizletmeseydim de olurmuş diyorum. Öyle çook büyük bir fark olmadı bende.


  • Bartebly  (13.02.19 23:08:27) 
Senede iki kere temizletiyorum ben son iki yildir, sorunsuz bir islem. Agiz kokusunu ve dis eti problemlerini önlüyor ve dislerinizin daha saglikli kalmasina yardimci oluyor. Düsünmeden yaptirin.


  • bosver nicki  (14.02.19 00:07:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.