[]

nüfus kütüğünün olduğu köydeki muhtar veya görevli hangi bilgilere ulaşabil

nüfus kütüğüm doğuda kuş uçmaz kervan geçmez bir köyde. köyde 5 ya da 10 kişi yaşıyor, bunlardan birisinin muhtar olduğunu biliyorum. bu kişi muhtarlık yapabilecek durumda değil, yaşlı başlı adam, gözleri bozuk, bi kağıt uzatsan okuyamaz, adamı oraya maaş alsın diye koymuşlar resmen, evrak işlerini başkaları, muhtemelen serseri oğulları hallediyodur diye düşünüyorum.
bu kişiler benim hangi bilgilerime ulaşabilir? tüm kimlik bilgilerime ulaşabilir mi? 
Kimlik kartınızın üzerindeki seri numarası hariç diğer bilgilere ulaşırlar. Ama zaten çok gizli bilgiler değiller ki bunlar, nufus müdürlüğündeki her çalışan da bu bilgilere ulaşabilir.

Yani size zarar verecek bir bilgiye ulaşamazlar, ha aileden gizli evlenmişsinizdir bunu görüp (durup dururken niye görsün) açığa çıkmasına neden olabilir. Hayırlı olsun demek ister, ne bilsin gizli olduğunu mesela.

Ya da asker kaçağısınızdır filan onları bilir.
  • John Bloor  (13.02.19 12:04:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.