[]

tişört baskı makinesi

www.instagram.com şu hesaptaki baskıları nasıl bir makine ile yapıyor olabilirler? bu işlerden anlayan var mıdır acaba?
 
yani dokusundan fotodan anlaşıldığı kadarıyla heat press machine diye internette arat tost gibi bi alet var onunla yapıyolar.


  • isvicre rakisi  (12.02.19 15:14:48) 
dijital transfer baskı zannedersem, özel bir kağıda baskı yapılır, yapışkan toz ile üzeri kaplanır kağıdın, kumaşa konup üzerine sıcak presle ağırlık uygulanır, kağıt çekilir, baskı kumaşta kalır, evde yapamazsınız.

diğer ihtimal serigrafi yöntemi ile ahtapot makine de trigromi basmak, bu çok daha ustalık isteyen ve makinası ve poza ayarı titizce yapılması gereken bir iştir ama en kralıdır çünkü boya kumaşa ipekten geçer ve kumaş boyayı çeker. bunu da evde yapamazsınız.
  • firemanjonny  (12.02.19 18:01:47) 
Dijital baskı. İlk önce print ediliyor daha sonra pres ile polyster içeren kumaşla birleştiriliyor. Printin üzeri bire bir ürüne çıkıyor. 50 senelik aile mesleği.


  • abi bi dizi buldum on numara  (12.02.19 18:28:50) 
teşekkürler yanıtlar için.

@abi bi dizi buldum on numara, yalnız burada yapılan iş sanırım %100 pamuk üzerine baskı. bir örneğini gördüm kumaş çok kaliteli polyester değildir. dediğiniz işlemle mi yapılıyordur bu da?
bir de sizin dediğiniz sanırım özel bir kağıda print edilip oradan baskı alınıyor değil mi? bir de bildiğimiz yazıcı gibi bask yapan makineler var, onların farkı nedir acaba?

bir bu var: www.youtube.com

bir de bu: www.youtube.com

sizin dediğiniz ikinci olan mı?

ben şunu öğrenmek istiyorum bir de, kimi baskı böyle parlak bir şekilde belli oluyor sonradan basıldığı, çok dandik duruyor o. bu instagram hesabında yapılan baskılar sanki sonradan yapılmamış gibi duruyor. bunu nasıl elde ederiz.
  • veritaslibertas  (12.02.19 19:14:28 ~ 19:14:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.