[]

Türkiye de kullanılan bir ilaca yurtdışında devam etmek

Türkiyede kırmızı reçeteli bir ilaç kullanıyorum 3 aylığına bulgaristana yerleşmem gerek Türkiyede kullandığım ilaca orda devam edebiliyor muyum herhangibi ekstra bir işlem gerektiriyor mu yoksa ?
Rapor vs. Doktora derdimi anlatsam sıkıntısız devam edebilir miyim ? 
Hocam kırmızı reçete demeseydin bir şekilde kurtarabilirdin ama demişsin. Bildiğim kadarıyla narkotik maddeler oluyor kırmızı reçete, ki fena halde sakat. önüne gelene vereceklerini zannetmem. en iyi yolu orda bir doktorla ıletısıme gecıp proseduru ogrenmen. burdan çeviriye uğramış belge vs isteyebilirler.


  • Techsavvy  (12.02.19 13:39:10) 
Bulgaristan ozelinde bilmiyorum ama durumu doktorunuza anlatirsaniz 3 aylik bir rapor yazabilir. Seyahatten once de raporu ingilizceye cevirip yaninizda tasimanizi tavsiye ederim. Gumrukten gecerken -ilaca bagli olarak- gorurlerse raporunuz olsa da sikinti yasayabilirsiniz bunu da soylemek lazim.


  • babamasoliimbananickaldirsin  (12.02.19 14:04:28) 
1- kırmızı reçeteli bir ürünün muhtemelen orada da kırmızı reçeteye (vb.) tabi olması olası
2- sizin sigortanız ne olacak? orada legal mi çalışacaksınız, buranın sigortası mı devam edecek? oranı sigortası ise o sigorta neleri kapsayacak?
3- doktora derdimi anlatsam dediğiniz nerenin doktoru? buranın mı oranın mı? buranın doktoru ise dert filan anlatamazsınız çünkü ilacı SGK öder veya ödemez. doktor yazabiliyorsa yazar, çıkabiliyorsa rapor çıkarttırır size, ama SGK ödemiyorsa kalırsınız öyle. doktorluk bir şey yok.
4- oranın doktoru ise bkz madde 1-2
  • niye ama  (12.02.19 15:40:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.