şu pc için render canavarı diyebilir miyiz?

ryzen 7 2700x / (4x8) 32GB 3200 Mhz ram (hyperx) / msi tomahawk b450 / rx 580 pulse

after effects için. işlemciyi kullanıyor daha çok renderlarken. normalde çok uzağım bilgisayar donanımlarına o yüzden hevesliyim şuan.

render canavarı değil de amd fan diyebiliriz.
render canavarı konusuna şu arkadaş bakıyor
(bkz: nvidia rtx 2080). ti versiyonu da çıktı...
  • tururo  (12.02.19 00:08:43)
güzel oyun oynanır. ben olsam birkaç yüz lira fazla verip 3 yıl garantili msi rx 580 armor 8 gb alırım. tabi bütçe varsa gtx 1080 bile olur.

ssd vardır diye tahmin ediyorum. ramlerin frekansını yüksek seç. şu da fikir verir:

www.userbenchmark.com
  • ya ben lan neyse  (12.02.19 00:13:26 ~ 00:16:54)
İş görür de rx580 direkt para israfı.
Neden?
m.youtube.com
  • bos gezenin bos ustasi  (12.02.19 00:18:55)
@bos gezen: rx 480 satan turk market var mı? ayrıca rx 480, 580'den pahalı görünüyor:

www.anandtech.com

şurada da performans olarak geride: www.videocardbenchmark.net

varsa 1000 lira civarı 0, ben de alayım.
  • ya ben lan neyse  (12.02.19 00:24:35 ~ 00:25:47)
işlemciye iyi diyorlardı, ben geçen yıl yine bildiğim tarafta kalıp i7-8700k almıştım.

Ekran kartında da, Adobe ürünlerinin içinde hep CUDA hızlandırması var gibi görünüyor, o da Nvidia kartlarda var. AMD ATI kartlarda nasıl oluyor- oluyor mu bilmiyorum. Ekran kartı olayını iyi araştırıp öyle alın. (Detay olarak vereyim bende GTX1080 var)

bu arada After'da ne yaptığına bağlı ama, en iyi sistem bile yetmez orası kesin :D 32gb ram doluyor, 6 (sanal 12) çekirdekli işlemci bile yeri geliyor yavaş kalıyor falan. (gerçi eskiden fullhd iş yaparken şimdi 4k'ya geçtik falan onlar da çok etkiliyor tabii. Neyse)

SSD'yi unutma. Yanına raid0 da olabilir ama riskli. Yine de iş görüyor ben yaptım. (iki tane 1tb disk alıp, 2x hızda çalışan 2tb disk gibi kullanmak yani mesela)
  • nhk ni youkosu  (12.02.19 00:58:34 ~ 00:58:52)
Türkiye'de var mı yok mu bilmiyorum. Ancak Rx480 ile 580 aynı kart aslında. Biosunu yüklersen aynı performansa çıkıyor. Stock performansı aynı olsa neden farklı isimle sürsünler piyasaya? 480 hype'ı geçti gerçi mining yapanlar eritti elindeki 480 ve 580'leri biraz geç oldu düşürmek için.

Şu an 1060 1080 alma zamanı.
  • bos gezenin bos ustasi  (12.02.19 01:49:23)
amd'nin son zamanlardaki işlemcileri dikkat çekiyor ama ben de hala intel - nvidia tarafında kalmaktan yanayım.

www.pugetsystems.com

2 ssd'yi raid 0 yapmaktansa tek m.2 alabilirsin.

açıkçası after effects'ten anlamıyorum ama daha çok işlemci tabanlı gibi geldi bana.
  • washe  (12.02.19 09:23:16)