[]

Nic.tr

Buradan alınan com.tr alan adını başka bir sağlayıcıya taşıyabiliyor muyuz ? Bir türlü yandex ayarlarını yapamadım.
 
taşımaktan kastınız dns yönlendirme ise onu nic.tr'den yapacaksınız. böylece sizin hostingi tutan sağlayıcınıza yönlendirilecek. ama domain olarak taşımak mümkün değil. yanı alan adı uzatmalarını hep nic.tr'den yapmanız lazım.


  • helenart  (11.02.19 22:50:02) 
@helenart domaini başka bir firmaya da tayabilmesi gerekir. Ömür böyu nic .tr den uzatman gerek gibi bir şey olamaz. Nic.tr sadece satıcı.


  • hitsumo  (11.02.19 23:01:33) 
@hitsumo: .tr uzantılı alan adlarının yönetimi sadece nic.tr tarafından yapılabilir. başka bir yere transfer edemezsiniz.
nic.tr diğer registrar şirketler gibi bir şirket değil. ICANN .tr uzantısının yönetimini Türkiye'de ODTÜ'ye vermiş. ve ODTÜ de bu hizmeti kendi bünyesindeki nic.tr vasıtasıyla sağlıyor.

@sumuklurakun: nic.tr üzerinden nameserver'larınızı değiştirerek DNS yönetimini başka bir DNS providerdan yapabilirsiniz.
  • mentat  (11.02.19 23:15:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.