[]

CLA 180 çok mu kötü?

Şekline aşık oldum ama arabayı çok kötülüyorlar. Neden yahu? Ne kadar kötü olabilir? Fiat Egea'dan kötü müdür?
 
Renault dci motor var yeaaacılar onlar. Tamam araçta renault motor var ama sadece motor. Bütün dünyaya kendini 30 defa kanıtlamış bir motor ve şanzımanından,aktarm organına, elektronik bütün parçalarına kadar mercedes. Siz binerek test edin , o yeaaacıların çoğunun poposu koltuğunu misafir olarak bile görmemiştir.


  • synax  (11.02.19 22:08:42) 
bence güzel bi araba. renonun moturuna bok atıyorlar ama motor renonun en iyi yaptığı işlerden birisi. araç kalite olarak mercedes kalitesinin biraz altında gibi geldi bana ama her türlü güzel bir araç. tasarımını da seviyorum ben.


  • scudman1  (11.02.19 22:11:33) 
3 hafta kadar sıfıra yakın bir modelini kiralayıp kullandım, dizel AMG olarak. Motor aslında çok iyi bir motor ama Clio segmentine çok iyi, o kasaya yetersiz geliyor ve sürekli yığılıyor, basınca da bağırıyor. İzolasyonu çok kötü olduğu için içeri çok fazla motor sesi geliyor. Asfalt yolda bile aracın her yerinden tıkırtı sesi geliyor. Süspansiyonları çok sert dolayısıyla çok konforsuz, lazım mı bilmiyorum ama arka koltuklar ve bagaj çok küçük. Bunlar beni genel olarak çok rahatsız etmişti. Merak ederseniz Garenta'dan kiralayın derim, ben 2.5 - 3 bin lira verdim merakımı giderdim, iyi ki de gidermişim yoksa çok pişman olurdum.

Neyle karşılaştırdığınız da önemli tabii, ben A3 sedan kullanıcıydım, arada müthiş fark var özellikle konfor olarak. Bu aracı beğenenlerin neyle karşılaştırdığını sorun mutlaka, sonuçta 250 bin vereceksiniz.
  • roket adam  (11.02.19 22:13:42 ~ 22:14:53) 
Röno degil dacia motoru :)


Ya araba cok tipsiz, ici dar mercedes yakismayan bir model.
Motora lafim yok, bizim ulkede 7 serisinin bile motoru rezalet zaten.
  • acemi  (11.02.19 22:32:54) 
sorun motor degil, tasarim ve parca kalitesinin mercedes standartlarinin altinda olmasi.


  • cedex  (12.02.19 05:44:41) 
bir arkadaşımda var bu araba, o sıradan binici. Ona göre araba konforlu, güzel, yakıtı az, hızlanması iyi...vb yani kısacası güzel araba. ama internette yorumlara bakınca süspansiyonu çok sert, motor kasaya küçük geliyor, içi dar falan gibi bir sürü yorum görebilirsin. bu sebeple sen arabadan ne bekliyorsun detaycı mısın, hız düşkünü müsün, gaz pedalına basınca hemen şaha kalksın uçsun diyor musun? soruların cevabına göre araba çok ama çok iyi de olabilir çok kötü de olabilir.

Bu sırada renonun 1.5 dci motorları dizel içinde en sorunsuz olanıdır. Bu motorlar reno tarafından mercedes için tasarlanıp üretilmiştir. Yani gidip fabrikadan megane ya da clio motorunu alıp bu arabaya takmıyorlar. mercedes burada renonun düşük hacimli dizel motorlar konusundaki tasarım ve üretim kabiliyetinden yararlanıyor. Kendi arabasına uygun şekilde tasarımını yaptırıp, ürettirip test edip öyle alıyor. Bence arabasına dünya üzerindeki o hacimdeki en iyi dizel motorlardan birisini koyuyor.

Son olarak bu araba sportif görünüm isteyen bütçe olarak da uçmayan bir model olarak karşımıza çıkıyor. Bunu da unutmamak lazım.
  • kraldan cok kralci  (12.02.19 09:27:38 ~ 09:30:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.