instagram takipçi sayısı

450-500 takipçisi olan sıradan bir kadın ya da erkeği ele alalım. ünlü olmayan, önemli bir mevkiye sahip olmayan, sıradan bir insanın 500 takipçisi nasıl olabilir?

150’den fazla arkadaşı olması bilimsel olarak da hayat/zaman ilişkisiyle de alakalı olarak mümkün değil. gerisi kuzen, tanıdık, iş arkadaşı vs. diyelim. yine oturmuyor! hepsi “gerçek” 500 takipçisi olan ortalama bir insan nasıl olabiliyor?

benim de güzel bir arkadaşımın yaklaşık o kadar var. ama hepsini tanıyor, tanımadığı kişilerin isteklerini siliyor hemen. sebebini güzelliğe bağlıyorum. mesela aynı okuldayız, beni atıyorum okuldan 10 kişi takip ediyorsa onu 30 kişi takip ediyor haliyle. orta okul, lise, üniversite vs derken haliyle fazla oluyor. bir de akrabaları falan çok var ondan. olabiliyor yani.

  • candide  (11.02.19 22:03:11)
lise arkadaşı, akrabası, üniversite arkadaşı, iş arkadaşı olan ve sosyal medyayı kullanan herhangi birinin 300 -400 takipçisi olması doğal. Aradaki 100 kişi de mağaza, marka, magazin ve troll hesaplar olsun.

  • damla sakızlı dondurma  (11.02.19 22:03:24 ~ 22:03:59)
473 takipçim var ve yakışıklı değilim. Gigi hadid fotosu beğeniyorum, fan sayfaları takip ediyor. Asap Rocky'nin fotosunu beğeniyorum, fan sayfaları ya da ünlü olamamış soundcloud rapçileri takip ediyor. Profil açık ya, çat çat ediyorlar herhalde. Neyse, epey bi karşı cins var ama muhabbetim yok foto koyduğumda beğeniyorlar işte sağolsunlar :D. Ama bu karşı cins nereden geldi bu kadar inan bi fikrim yok. Liseden arkadaşlar, mahalleden arkadaşlar, üniden elemanlar, takıldığın arkadaşının arkadaşı ekliyor, arkadaşın sevgilisi karısı marısı, akrabalar falan. Yeni tanıştığın kişi ekliyor zaten hemen varsa instagram. Öyle öyle birikiyor. Foto atıyorsan, aktifsen, çevren varsa bence normal yani.

  • eazy  (11.02.19 22:09:19)
Kimseyi eklemiyorum, birisi eklerse ekliyorum, genellikle amatör fotoğrafçıların underground fotoğraflarına ve film sayfalarındaki -az bilinen- repliklere bakıyorum, tüm hobim bu.. 100 takipçi sayısına 2 yılda ulaştım, pek arkadaş canlısı bir adam değilim, kendi halimde takılıyorum..

Ancak eklemek istesem ekleyeceğim 200'e yakın kişi vardır sanırım, lise-üniversite-eski iş arkadaşları, mevcut iş arkadaşları vs..

Bu da demek oluyor ki bu 200'e yakın kişi ne benim umurumda, ne de ben onların umurundayım.

Takipçi sayısı için kasan arkadaşlara selam olsun :)
  • st curse  (11.02.19 22:20:55 ~ 22:23:31)
Normal. Kendimi çok nadir paylaşırım. Arada manzara fotoğrafı atıyorum 1600 civarında takipçim var. Ama genelde sadece kendi fotoğraflarını paylaşan ortalama bir insanı 400 500 kişi kadar takip ediyor.

  • hadi ya la  (11.02.19 23:31:42)
Benim binin üzerinde var.

Yarısından fazlası çevrem. Bir kısmı spam. Bir kısmı da sanıyorum baristalık dönemimden ve bisikletçilik zamanlarımdan kalma, paylaştığım içeriği seven takipçiler. Hashtaglerle geldiler.

Normal yani.
  • duseyazar  (11.02.19 23:53:22)
Vala kendimi ve hayatımı paylaşıyorum, takipci sayım 700 küsür. Tanımadığım hiç kimse de yok, profilim de gizli. Bir tane bile bikini veya döt fotom da yok hatta genelde absürt saçma komikli fotolarım. Face arkadaşım da yaklaşık 1400. Bence hayatı yaşama şeklinize bağlı.

  • margarita  (12.02.19 00:21:43)