[]

Globaltesting.com ve TOEIC hakkında bilgi

Merhabalar.

tl;dr bu kurumda sınava girdiniz mi, güvenilir mi?

TOEIC'e girmek istiyorum fakat sınava girilecek yer konusunda emin olamıyorum.

Daha önceleri standarttest.com üzerinden bilgi alınıp girilebiliyordu bildiğim kadarıyla ama orası kapanmış görünüyor ve site ETSglobal'in sitesine yönlendiriyor.

İnternette kendim arayınca da globaltesting'i buldum ama daha önceki aramalarımda hiç karşıma çıkmamış olması, ets'nin sitesinde bu kuruma dair herhangi bir bilgi bulamamam, internette de kendileriyle ilgili herhangi bir yorumla karşılaşmamış olmam beni şüpheye düşürdü.

Kısaca sormak istediğim bu kurum acaba güvenilir mi ve verdikleri sertifika ets (veya bu sınavı yapan merkez neresiyse) onaylı mıdır?

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.