[]

10 Şubatta yayınlanan dizi 5 Şubatta nasıl nete düşmüş?

The walking dead yeni bölüm 10 şubat yani dün ABD'de yayınlandı.

Fakat 5 şubatta torrente düşmüş bile. İndirdim gerçekten doğru bölüm, fake falan trolleme değil yani.
eksiup.com


Nasıl olabiliyor böyle bir şey?

BONUS: "yayınlanan" mı "yayımlanan" mı?

 
Doğrusu yayımlamak. Yaymak > yayım > yayımlamak. Yayımlanan şey ise yayın.

Şuna benziyor; tohum ekmek anlamında, ekmek > ekim fakat ekilen ürün ekin.
  • joker hakki  (11.02.19 13:58:29) 
Özellikle uzakdoğudaki yayıncılara gönderilen kopyalar nete düşebiliyor. GOT da veya başka dizilerde de bir kaç hafta ötesinin bölümünün nete düştüğü olmuştu.


  • cursor  (11.02.19 13:59:53) 
çeviri için ülkelere erkenden bölümler gönderiliyor. bu aşamada bir hırsızlık olabilir.
game of thrones'un bir bölümü sanırım bir fransız televizyonunda bir kaç gün önceden gösterilmişti yanlışlıkla.

  • teritori  (11.02.19 14:07:59) 
Online izleme platformlarının saçmalaması sebebiyle oluyor. Geçen ay falan Japonya'da bir hafta ara verilmesine rağmen Çin'deki resmi yayın platformu Kaptan Tsubasa'yı yayımladı böyle. Nadiren de prodüksiyonda yer alan birisi bölümü sızdırabiliyor ama adamın aklını alacaklarından bu pek olmaz.


  • wish i could find a way to disappear  (12.02.19 04:11:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.