[]

anadil seviyesinde arapça bilen birinin dil bilgisini ölçmek için test

böyle bir teste ihtiyacım var.
bizdeki -de'yi ayrı yazmak, birleşik kelimeleri ayrı yazmak gibi genel yapılan hataları ölçen bir testten bahsediyorum. nerede, nasıl bulabilirim?
arapça bilmiyorum, o yüzden nette bulduğum soruların neyle ilgili olduğunu anlayamıyorum.

teşekkürler.

 
(bkz: alpt)


  • babilbaligi  (11.02.19 12:53:22) 
yds arapça


  • marla is in my head  (11.02.19 15:23:27) 
Arapça'da bunun olabileceğini sanmıyorum çünkü anadil arapçası ile yazılı arapça baya farklı bildiğim.

Anadili araçpa olup arapça gramer vs çalışmak zorunda olan çok insan gördüm ben.
  • noluyo yaa  (11.02.19 15:29:53) 
@babilbaligi, qmarla is in my head teşekkür ederim. iletişime geçeceğim ancak ihtiyacım olandan daha büyük çaplı bir test bunlar. daha basic bir test, hatta mümkünse ücretsiz olsa çok daha iyi olur.


  • Jux  (11.02.19 15:41:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.