İngilizler ve Ukrayna

Bizim TL bile Ukrayna parasinin 5 katiymis. İngiliz sterlini ise 35 kati.

Peki bu ingiliz insanlari 35 kat değerli paralariyla ukraynaya gidince ulkeyi komple satin mi alabiliyorlar? Otelde kalacaklarsa kral dairesinde mi kaliyorlar?

o iş öyle değil. ekmek burda 2 tl orda 10 gravni.

  • kelepir  (10.02.19 15:31:54)
Dusunce yanlis +1

Kac katiysa o kadar fakirsin demek degil
  • Traveller  (10.02.19 15:36:53)
Ingilizlerin Ukraynayla isi olacagini sanmiyorum o ac Turklerin isi ajsjfk

  • perfectum  (10.02.19 15:58:48)
Bizim tl 20 Japon yeni ediyor. Ülkenin tümüne param yetmedi, ben de Tokyo'nun yarısını satın aldım geldim.

Kısaca döviz kuruna bakarak satın alma gücünü ölçemezsin.
  • mikro patlama  (10.02.19 16:08:01 ~ 16:09:57)
O is oyle degil ama oyle.
Yani soyle ki, doviz kuruna bagli degil durum. Japon yeni de tl ye gore degersiz ama japonya'da degil turk parasiyla zengin olmak, burada bir ay gecindigin parayla orada 3 gun gecinirsin.
Paranin degeri degil alim gucune bakman lazim.

Ama ingiltere-ukrayna orneginde sadee para birimi degil, ingilizlerin parasinin alim gucu de gayet yuksek oldugu icin evet, krallar gibi yasayabilirler kazandigi parayla ukraynaya gidip.
  • stavro  (10.02.19 16:09:34)