[]

Aşılı vs aşısız

İç dış parazit ve kuduz aşısı olan bir kedi ile aşısız bir kedi karşılaşmasında/çiftleşmesinde herhangi bir tehlike olur mu ?. Hastalık bulaşması filan ?
 
olur. Kedilerin bulaşıcı viral hastalıkları vardır. İki hayvan da birbirine hastalıkları bulaştırabilir. Yukarıda yazdığınız aşılar ölümcül viral hastalıklara karşı bir işe yaramaz. Feline panleukopenia(gençlik), feline leukemia(lösemi), fiv (aids) , fip , calici virüsü gibi.

Kuduzsa hayvan, aşılı hayvana bir şey olmaz. Ama şüpheli bir durum varsa yeniden aşı yaptırmak gerekir.

Her ne kadar iç parazit aşısı yaptırılmış olsa da , bu aşı toksoplazma gondi karşısında çalışmaz. Hangi kedide varsa diğerine bulaştırabilir.

Dış parazit aşısı yaptırıldığı için diğer kediden bulaşsa da yaşamaz. Bit , pire, kene bulaşsa da kanı emdiğinde ölür.
  • rakidabalikolsa  (09.02.19 23:50:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.