sanatçıların instagram’daki tripodu

Böyle resim yaparlarken yukardan onları kamera çekiyor, o kemarayı tutturdukları tripodun özel bir ismi var mı? Ya da neye göre almak gerekiyor? Neye dikkat etmek gerekiyor bir sanatçı resim yaparken üstten bir kameranın onu sabit şekilde izlemesi için?

Deveboynu tripod.

  • angelus  (09.02.19 01:47:01)
neye göre almak gerekiyor?

1 boom'un uzunluğu yani tripod ile kamera arası mesafe ne kadar olacak?

2 ne kadar yük taşıyacak? yani kamera, lens ve kullanıyorsan filtre seti.(video kameralar için filtre setleri büyük oluyor biraz.)

hayyamdan bak, manfrotto falan alırsan verirsin 10-15k
  • killerbee  (09.02.19 02:16:46 ~ 02:17:44)
eğer sadece 1 noktada durup sabit bir yeri çekeceksen tavandan çekim aparatı diye arattır.

bunu tavana takarsın, makinayı da oraya takarsın, sonra çeşitli uzaktan kontrol metodları ile kontrol edersin.

mesela nikonların yazılımı var ve kablo ile bağlanıyor, yeni makinalar wifi ve bluetooth ile kontrol edebilir. yani makinaya elini sürmeden bir arabirim vasıtasıyla telefon, bilgisayar ayarlar kullanırsın.
  • killerbee  (09.02.19 13:26:48 ~ 13:26:57)