Terlik giymeyen misafir

>>Evinize misafir geldi diyelim. Terlik veriyorsunuz önüne giymiyor. Daha sonra zaman zaman koltuğun üstünde bağdaş kurma veya tek ayağını altına almak şeklinde oturuyor.Bu durumda rahatsız olur musunuz? Sizin için normal bir şey mi? Ev sahibi koltuğa sinen ayak kokusu vs çekmek zorunda mı? Ayaklar temiz olsa bile ayak sonuçta ya. Bu durumda ne yaparsınız?

Tekme tokat dalar.. şaka şaka, çok rahatsız olduysam misafir gidince koltuğu silerim.

  • cakabo  (08.02.19 10:49:30)
Hiç rahatsız olmam.

  • sta  (08.02.19 10:49:35)
Afedersin kaba etiyle koltuğa oturan misafirlerim var benim. O koltuk benim özelim, yeri geliyor kafamı koyup yatıyorum. Aklıma geliyor... mevhibe teyzenin neticesi acaba şu an burnumun koltuğa değdiği yerde miydi diye düşünmüyor değilim.

  • insomnia  (08.02.19 10:50:36)
Rahatsız olmam.

  • Amaranta ursula  (08.02.19 10:51:41)
Rahatsız olduğum bir konuysa girişte herkese ayakkabıları çıkarmayın diyip galoş giydiririm. End of the story.

  • sacrilegious  (08.02.19 10:55:38)
Koltuğa ayak kokusu sinme ihtimali bu postu okuyana kadar aklıma bile gelmemişti. Çok sallamıyormuşum belli ki.

  • whoosie  (08.02.19 10:56:02)
Abartıyorsun bence ya da o TV de gördüğümüz titiz hastalardansın

  • valarmurgulis  (08.02.19 11:04:46)
temizliğe, kokuya karşı hassasımdır aslında, ama bugüne kadar benim de aklıma gelmemişti. hem gelen misafir açısından, hem gittiğim yerler açısından.

bence misafirin ayağı koltuğa değdi diye rahatsız olacaksanız ya evinize misafir almayacaksınız, ya da koltuğa kalın bir kılıf geçirip her misafir sonrası yıkayacaksınız. bence bu bir takıntı.

ayağımı koymuyorum ama az önce tuvalette çatır çatır zıçtıktan sonra gelip g.tümü koyuyorum, onu ne yapacük?

hatta bence bu dediğimi okuduktan sonra gelen misafirlerin hepsinden ayaklarını kıvırıp altlarına almalarını isteyeceksiniz, g.tü değeceğine ayağı değsin diye :)
  • kibritsuyu  (08.02.19 11:05:07 ~ 11:07:18)
aha ben. hatta halıya basmadan önce terlikleri çıkarıyorum :/ niye bilmiyorum evde terlik sevmem. panduf versinler giyeyim :D

  • elorelia  (08.02.19 11:07:49)
özetle okb.

  • scudman1  (08.02.19 11:09:19)
Rahatsiz olmam. O kadar takintili olsam misafir kabul etmezdim zaten, iskence olur cunku.
En kotu koltugun kilifini yıkarım misafir gittikten sonra. Takilacagim en son seylerden biri.

  • stavro  (08.02.19 11:11:13)
profesyonel yardım almanızı öneriyorum

  • mistikla  (08.02.19 11:15:09)
aynı mantıkla düşünecek olursak, bir sürü ayağın girdiği, kokusunun sindiği bir şeyi insanlar niye giysin?

  • sir gawain  (08.02.19 11:16:28 ~ 11:18:55)
ya taharet alıp ellerini güzel yıkamadıysa? koltuğun kenarlarına kolunu yaslamak suretiyle kahve aromasını ellerinden bulaştırırsa?
hayvan çiftliklerine girerken kimyasal bi sıvıya maruz bırakılır insanlar ve arabalar, dışarıdan mikrop taşınmasın içeriye diye, öyle bi düzenek yapabilirsiniz eve.

  • hasmetizm 2046  (08.02.19 11:22:31)
misafir de sizin ne idugu belirsiz terliginizi giymek zorunda degil. icinde mantar mi var, kolibasili mi var belli degil.

bir insani evinizde agirlarken ona iyilik, kiyak yapmiyorsunuz. yani evinizde sizin tutsaginiz olmuyor.
  • jimicik  (08.02.19 11:28:04)
ben de misafirlikte başkasının terliğini giymek istemem mesela. Ayağı kokan misafirden rahatsız olurum tabi, samimi olduğum biri değilse karşımda koltuğumda bağdaş kurup oturması da tuhaf gelebilir ama bunlar ayrı şeyler. sizin takıntınız ayağın temizliğinden bağımsız olarak sadece koltuğa temas etmesi ve biraz saçma kusura bakmayın.

  • aquarium  (08.02.19 11:35:21)
jimicik + 1

misafir, evsahibine yük gibi gelmemeli, evinize alıp onu ağırlıyorsanız, sokaktan geçen alelade bir insan olmadığını düşünüyorum, ki öyle de olabilirdi, bunda birşey yok, azıcık hoşgörülü olun. belki şuan bizim bilmediğimiz şeyler yüzünden dar bakıp sinir oluyorsunuz,

aklıma shameless'daki temizlik takıntılı sheila geldi :D

insanları kapıdan içeri alırken ayakkaplarını poşetletiyordu =) koltuklar muşamba kaplı
  • füt  (08.02.19 11:49:02 ~ 13:04:29)
misafirinizin dedikodusunu yaparak ayıp etmişsiniz bence.

  • hocam  (08.02.19 12:07:11)
Hepiniz terlige takilmissiniz dostlar.Tamam o giyilmesi diyelim de koltukta bağdaş kurmak ne bileyim.Kimsenin evinde yapmam ben bunu. Teyzemde olsun başkası da olsun.Terlik giyilmemesi bı yere kadar mantıklı da.

  • ırene adler  (08.02.19 12:22:28)
Giymiyorsa ısrar etmem. Ancak sizin koltuğa ayak değmesinden rahatsız olmanız biraz abartı geldi, koltuk sonuçta kıçımızı koyuyoruz. Çok rahatsız oluyorsanız örtü serin örtüleri yıkarsınız. Ben de örtü ile kullanıyorum koltukları, ayak konmasın diye bir rahatsızlığım yok ama bir süre sonra kol koyulan yerler ter kokuyor ister istemez. Örtüleri yıkıyorum mis gibi kokuyor.

  • curukturpkokusu  (08.02.19 12:42:26)
Ciddi psikolojik bir temizlik hastalığı var sizde.

  • runner  (08.02.19 12:59:39)
aklimin ucundan bile gecmeye ihtimaller/olaylar.

ne hayatlar yasaniyor harbiden :D
  • brkylmz  (08.02.19 13:08:02)
Bence bağdaş kurması güzel şey ya gelen misafirin. Yakın ve rahat hissetti demek kendini. Hoşuma gider yani. Sonuçta öylesine birini evime zaten almam. Gelen de kendini rahatsız hissediyorsa hoşuma gider. Yaptığı ayıp değil benim için. Halının ortasına işemiyor sonuçta.

  • windowsguvenlikduvari  (08.02.19 13:42:51)
Yalnız olduğumu sanıyodum değilmişim. Evet bence de okb bu benim çözümüm eve misafir çağırmamak. Bu yüzden koltuk sildiğim oldu. Aşırı rahatsız oluyorum, mantıklı olmaması rahatsızlığımı azaltmıyor.

  • malwethiel  (08.02.19 13:55:03)
terlik verilme sebebi ayak kokusunu engellemesiymis oyle mi?
bir yasima daha girdim.

  • baldur2  (08.02.19 13:58:33)
Misafirlikte verilen terlik pamuklu ise giymem asıl herkesin giydiği terlik pis gelmeli. bağdaş kurarak ayak kokusunu sinebilen insan terliğe napar allah bilir. bu derece bir misafir ile denk gelmeyeli çok oldu.

  • damla sakızlı dondurma  (08.02.19 14:08:07)
jimicik+1
buna takıyorsanı misafir geldiğinde koltuğa kılıf geçirin

  • SiyamkedisiZorro  (08.02.19 14:11:52)
"kimsenin evinde bagdas kurmam" bu cumle hastalikli, icimi ciz ettirdi. ev mahrem bir sey ben birinin evine gidecek yakinlikta isem ayagimi bagdas yaparim. bu aklima bile gelmez. bir suru arkadasim var evime gelip giden birkac tane. onlar da ayaklarini koltuga koymus vs zerre umrumda olmaz. ben de titizim evime gelen arkadaslarima verdigim terligi baskasina vermem. pijamalarinin icene sabun saklarim. is fircalari kapaklidir ve sarar kaldiririm. ama ayagi koltuguma degmis bu cok sacma ya. nebliyim bunu dusunmek obsesyonla alakali, hayati insana zindan eder.

ha ama su var tiksindigim insanin ayagimi koltuguma koymasini istemem. guzel kokmayan bir arkadasim gittikten sonra yatak yorgan her seyi degistirmistim, guzel kokuya bayilirim. arkadasimi sevdigim halde ayagi beni rahatsiz etmisti ama ten kokusu bu kadar belirgin insanlara cok az rastliyorum.
  • mula  (08.02.19 14:23:26)
Size biraz hak vereceğim sanırım. Çok misafir ağırladığım için bazı şeyleri söylemenin yollarını buldum. Yerler çok tozlu diyip zorla terliği giydiriyorum. Evde bebek var, doğum yaptığım günden itibaren halden anlamayı bırak laftan da anlamayan ailelere sahibiz. Kolonya şişesinin yarısına dezenfektan döküp misafirin eline boca ediyorum. Ayak mantarı , ter kokusu vs. bunlar önemli şeyler değil. Biz o kadar çok hastalık geçirdik ki ayak mantarı en son korkacağım şey.

Bizim insanımızın kodlarında el yıkamak yok. Bir eve misafirliğe gidildiğinde önce ellerimi yıkayıp sonra tokalaşıyorum. Mecbur kalmadıkça ev sahibinin eşyalarını kullanmıyorum. Ayaklarımı da iki saat sarkıtırım problem değil. Usturuplu oturmuş olurum böylece. Bence sizde problem yok. Aşırı rahat bizim toplum.
  • rakidabalikolsa  (08.02.19 15:27:29)