antidepresan

antidepresan ya da herhangi bir psikolojik sorunundan dolayı ilaç kullanan arkadaşlar, yeni biriyle tanıştığınızda sorununuzdan bahsediyor musunuz? karşı taraf bir şekilde öğrendiğinde ve çoğu zaman bilgisiz ve önyargılı yaklaştığında nasıl mücadele ediyorsunuz?

iletişimi keserek.

  • passion rules the game  (07.02.19 17:54:24)
Samimi olmadigin birine bahsetme zaten. Bahsettigin kisi tavrini degistiriyosa zaten samimi degilsin demektir

  • sonhakan  (07.02.19 17:57:14)
bu devirde antidepresan kullanana hala deli muamelesi yapabiliyorsa iletişimi kesin bence de. ben gizlemek yanda söylemek için özel bir çaba sarfetmiyordum. ortamına göre. profesyonel bir ortamda gizlerim ama tabii.

  • ruh i tibbiye  (07.02.19 18:04:40)
bi şekilde söyledim, ağzımdan kaçtı ve arada birşey olduğunda mesela "noldu, ilaçlarını mı değiştirdin?" gibi espriler yapıyor. iletişimi kesmek çözüm değil.

  • kronik  (07.02.19 18:07:38 ~ 18:43:44)
Ben 2 sene önce 6 aylığına kullanmıştım. Ailem dışında kimseye bahsetmedim. Yani özellikle gizlemiş değilim, sadece söyleme gereği duymadım, bahsi açılmadı ben de durduk yerde söyleme ihtiyacı hissetmedim.

  • i m cool with that  (07.02.19 18:10:35)
ciddi olacağını düşündüğüm bir ilişkiye başlarken sırf bu yüzden bunalımlara girmiştim. Psikolog arkdaşıma sordum. Akışına bırak zamanı geldiğini hissettiğinde söylersin. Eğer baştan söylersen ben kusurluyum, manyağın kabul edeceksen devam edelim; sorunsuz birisiyken sorunlu biriymiş gibi anlaşılırsın demişti. Neyse ben zor da olsa tuttum kendimi yoksa hemen söyleyecektim daha başlarda.
Görüşmenin 3. haftası mıydı neydi kahve içerken kız su istedi çantasından prozac çıkarıp içti. Dedim vayamuğaa. Ben kaçarken, saklamaya çalışırken kız da ilaç kullanıyordu. Sonra muhabbeti açıldı, dertleştik falan.

Diyeceğim şu. Çevresinde ilaç kullanmış insanlar olmayan ya da kara cahil olan bireyler önyargılı davranabilirler. Ben 6 aydır prozac kullanıyorum. 6 ay önce benim de extreme ön yargılarım vardı.

Hemen herkese söylemek hatta bazı kişilere hiç söylemek zorunda değilsiniz.
Sizi tanıyacak kadar zaman verdiğiniz insan ise zaten anlayışla karşılayacaktır.
  • japon askeri  (07.02.19 22:25:17)