[]

Van Gogh intihar mı etti, öldürüldü mü?

Arkadaşlar At Eternity's Gate filmini izledim. Sonunda Van Gogh bir genç tarafından vuruluyor. Ama sonunda filmin hiçbir tanık olmadığı ve Van Gogh'un ise vurulmadan hiç bahsetmediği söyleniyor. Hatta filmde vuran genç nolur aileme söyleme falan diyordu.

Ama google'da hep intihar ettiği yazılıyor. Ama o şekilde tabanca ile kendisini vurması imkansız diyen var adlı tıpçılar vs.

Bu adam nasıl öldü yahu? Yok mu kesin olmasa da % şu kadar intihar % şu kadar cinayet diye?

not: evet tek derdim bu sorunun cevabı şu an. :/

bonus: bu filmin başrolü 2019 en iyi erkek oscar ödülü alır mı sizce ya da sizin favoriniz kim? bence rami malek ya da bradley cooper alır.

 
www.wikizero.biz

eve karnından vurulmuş olarak gelmiş ve ben vurdum demiş. intihar etmiş işte kurcalamaya gerek yok.
  • diffarentiationation  (07.02.19 16:38:42) 
filmi henüz izlemedim, fakat kendisiyle ilgili okuduğum kitapta şöyle yazar:
"Theo'ya mektubunda: "senin dostluğun olmasa hiçbir pişmanlık duymadan kendimi öldürürüm, ve bütün korkaklığıma rağmen sonunda bunu yapacağım" diyordu. Yeni bir nöbet geçireceğini anlayınca 27 temmuz 1890'da tabancayla kendisini öldürmeye kalkıştı ve 2 gün sonra 29 Temmuz'da öldü. Ölürken Theo Yanındaydı, kardeşinden 7 ay sonra da Theo öldü."
Kitap dönemin yerel gazetesinde çıkan aynı şekildeki ölüm haberini de yazıyor. Ben de kendini vurduğuna inanıyorum açıkçası, ciddi ruhsal sıkıntısı olan, yalnız ve küskün büyük bir ressamdı, severiz.
  • mslny  (07.02.19 16:44:50 ~ 16:46:16) 
Bahsettiğiniz filmi izlemedim ama Loving Vincent filmini izleyin. Van Gogh'un mektupları referans alarak yapılmış ve yağlı boya tekniği ile yapılan ilk film. HEm estetik olarak güzel, hem de meselenin ne olduğunu güzel anlatıyor.


  • kozmosta bir nokta  (07.02.19 17:33:54) 
bonusa yorum yapmak istedim, rami malek nereye oscar alıyor ya, aşırı overrated yani performansı. takma dişleriyle mimik yapamıyordu doğru düzgün. ama verirler yani, oscar sonuçta. lady gaga'ya da versinler tam olsun.


  • kronik  (07.02.19 18:47:23) 
Ben sanat tarihi mezunuyum, 4 sene boyunca intihar ettiğini okuduk, duyduk, öğrendik. Batı sanatı hocamızdan.


  • for day to break  (07.02.19 18:48:29) 
kim ne yapsın allahın kulaksız van goghunu. intihardır o.


  • Techsavvy  (07.02.19 18:51:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.