[]

hayata karşı direnme gücünüz kalmadığında ne yapıyorsunuz?

Hayata karşı direnmeye gücünüz kalmadığında ağlayıp üzüldüğünüz oluyor mu? oluyorsa nasıl atlatıyorsunuz bu durumu?
 
O gün geldiğinde ölmüş oluruz zaten. Gücün var ki nefes alıyorsun. Modern yaşamın saçmalıklarını hayat olarak kendine fazla dert etmemelisin. Para senin anlam verdiğin kadar değerli bir şey. Eşin çoluk çocuğun ailen değer verdiğin için öyleler. Giydiğin ceket ve ayakkabı, içinde oturduğun ev dışında hiçbir mecburiyetin yok. Geri kalan her şey kendi seçimin ve bunlar değiştirilebilir seçimler. Böyle bak.


  • bos gezenin bos ustasi  (07.02.19 13:48:29) 
daha da güçleniyorum


  • for day to break  (07.02.19 13:49:47) 
Direnmiyorum. Kendimi dinlemeye alıyorum. Bazen berbat hissetmek de hayatın bir parçası, olağan bir durum. Bunu kabul edip kendimi sıkmıyorum. Ağlayasım geliyorsa kendimi tutmuyorum. Hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor zaten. Güzel anlar da gelip geçiyor, kötü anlar da.


  • i m cool with that  (07.02.19 13:50:36) 
Olmuyor. Yatıp uyuyorum, uyandığımda çoğu şeyi unutup o anlık duygulardan da arınmış oluyorum.

Edit: Ağladığım olmuyor, üzüldüğüm muhakkak oluyor.
  • j r r tolkien hayrani  (07.02.19 13:57:42 ~ 14:47:52) 
üzüldüğüm oluyor ama ağladığım olmuyor. zamanla her şey geçiyor. her ne ise, dönüp baktığında bunun için mi ağlamışım, üzülmüşüm dediğimi bildiğimden, belli bir yaştan sonra, bu da geçecek diyorum, olayları büyütmem.

her fırsatta kafamı dinleyecek, içimdeki sesi dinleyecek bir yere gider, huzur ararım. zorlu hayata, uğraşa geri döndüğünde hep aklımda huzurlu tecrübelerim, anılarım kalır. dayanmak için cesaret verir.
  • Jesus Christ  (07.02.19 14:12:26) 
Oluyor, kendimi kısıtlamıyorum acı çekme anlamında. Herkesin kötü dönemleri olabilir, sonuna kadar yaşıyorum o dönemi, içimde bir şey kalmaması açısından. Sonra da hayatımda değişikliklere giderek tamamen o ruh halinden sıyrılıyorum. Yeni bir ortama girmek olabilir, yeni bir hobi edinmek olabilir, spor yapmak olabilir, saç boyamak bile olur. Bazen hepsini aynı anda yaparım ama bu çok uç noktalara ulaştığımda oluyor.


  • Mossy  (07.02.19 14:26:22) 
sigara içmemeye çalışıyorum. :(


  • datnet  (07.02.19 14:35:17) 
kalmamasi soz konusu olmuyor. neticede yigilip kalmiyorsun, nefes alip vermeye, yemeye, calismaya devam ediyorsun. icin bosaliyor, ruhsuz yapiyorsun sadece. ama yasiyorsun iste. oyle zamanlarda hayata karsi herhangi bir durus sergilemiyorum, o vurup geciyor.


  • jimicik  (07.02.19 14:44:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.