[]

İngilizce çalışmak

Evde İngilizce çalışmak istiyorum, fakat motive olamıyorum. Telefona uygulama indirdim, çalışıyorum ama bir bakmışım ki ordan youtube'a geçmişim, sözlüğe gelmişim. Grammer kitabım var, epey de güzel, seviyorum. Öncelikle grammerden başlamak istiyorum, bilgilerimi tazelemek için. Sonrası için bir planım yok ama.

Sizce nasıl yapmalıyım? Günde veya haftada kaç saat çalışmalıyım? Düzenli bir iş hayatım olmaması sebebiyle kendime günlük belirli saatler arası çalışmak gibi şart koyamıyorum ne yazık ki. Fikirlerinizi merak ettim.


 
Daylight adında bir eğitim seti var gerçek dersane ortamında hazırlanmış eğitim videoları CDleri içeren bir set eski bir settir ancak oldukça kalitelidir bundan 15 yıl önce çalıştığım şirkette 3 arkadaş ortaklaşa alıp kullanmıştık bu seti, ben yoğunluktan pek dahil olamamıştım ancak seti kullanan diğer 2 arkadaş her gün servisle eve gidip gelirken sabah akşam birer cd'yi izleyip bitirirdi sonunda biri çatpat İngilizce bilen diğeri elma armut kelimesinden başka kelime bilmeyen iki arkadaşım da baya baya İngilizce konuşmaya ve anlamaya başlamışlardı tavsiye ederim.

Linkini de paylaşayım tam olsun : www.hepsiburada.com
  • solo  (07.02.19 09:33:26) 
en güzeli hem kursa gitmek hem de evde çalışmak..
kurstaki zorunluluk olmayınca evde istikrar olmuyor ne yazık ki..

mesela ben de japonca için giriş seviyesi youtube videoları buldum ama 2 haftadır başlayacam güya :)
  • strobist  (07.02.19 11:20:49) 
Olduğum yerde ve yakınında kurs yok ne yazık ki. Olsa kesinlikle kursa giderim.


  • denhia  (07.02.19 13:19:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.