[]

Spor sonrası

Spor sonrası hafif bir öğün yedikten sonra kendime hakim olamıyorum. Leblebi, yoğurt, bitter çikolata gibi şeyleri fazla tüketiyorum. Özellikle de ağır spor yaptığım günler.
Kilom normal. 22 K
Nasıl hakim olabilirim kendime? Siz ne yapıyorsunuz bu durumlarda?


 
Gun boyu eksik kalori alma.spor sonrasi ekmek makarna pilav tatli yeme. Aliskanlik yapma.
Saydiklarin malesef yag yakimini cok engeller. 4 yumurta hasla ye daha iyi.

  • tunaktunaktun  (07.02.19 00:16:13) 
Ağır spor yaptığın günler, ki bu biraz rölatif bir tanımlama da olsa, şeker depoları bir miktar boşalır, haliyle kan şekeri düştüğü için bu depoları doldurmak gerekir, bunu da kaliteli karbonhidratlarla yapmak gerekir, yapmayınca bu tip etkileri olabiliyor.


  • angelus  (07.02.19 00:16:51) 
Sanırım düzgün bir karb almadığım için :/ Ton balığı ve yoğurt yemiştim sadece.
Peki kaliteli karb olarak neler yiyebilirim?

  • sydney  (07.02.19 00:19:44) 
Hem sindirim hızı hem de hazmetme sıkıntısı yaşatmadığı için benim için en kaliteli karb. kaynağı pirinç ama insanlar pirinçten çekiniyor, eğer şişkinlik vs yapmıyorsa bulgur yiyebilirsin makarna yiyebilirsin karabuğday yiyebilirsin, hepsi olur.


  • angelus  (07.02.19 00:23:30) 
Keçiboynuzu kemirebilirsin hem yemesi zor vaktini alır hemde tokluk hissi oluşturur. Faydalarıda yanında cabası


  • ApaçiBebe  (07.02.19 00:44:27) 
Spor sonrasında, verimi arttırmak ve kasların yenilenmesini hızlandıracak gıdalara yönelmenizde fayda var.. Ne tür gıdalar olabilir özelinde sormuşsunuz. Kendi tükettiklerimden örnek vereyim; haşlanmış yumurta, yoğurt, kefir, tavukgöğsü, muzlu-yerfıstık ezmeli bir shake, ton balığı, kinoalı salata, kuruyemiş/kuru meyve vs. bir idman sonrası tamamlayıcı olabilecek gıdalara örnek olarak gösterebilirim.


  • rockdriller  (07.02.19 17:21:39 ~ 17:23:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.