[]

Evcilleştirme

Binamıza bir süredir, sanırım evden kovulmuş, güzeller güzeli bir kedi takılıyor.
Irklardan pek anlamasam da sanırım chinchilla cinsi bir kedi. Uzun tüyleri de sağlıklı görünüyor pek yumaklanma yok gibi ancak sokakta yaşadığı tüylerdeki pisliklerden belli oluyor.

Bu arkadaş apartmana girip kapanın önünde bağırarak yemek istemeye önceki sokak kedimiz vefat ettikten sonra başladı. Haliyle biz de mamalarla besliyoruz. Ancak bazen kapıdan giremediğinde komando yeteneklerini göstermek istemiş olacak ki 2. kata balkondan tırmanıp kombi kutusunun üstünde uyurken evdeki kedimiz farkedip çağırıyor bizi.

Bu kedi biraz ürkek alıştırıp aşılarını yaptırıp, temizleyip eve almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemek lazım ?

 
taşıma çantası veya bir kutuda veterinere götürüyorsunuz. aşılarını, pire-parazit damlasını uyguluyor. eğer üzerinde pire varsa 2-3 gün dökmesini bekliyorsunuz. sonra yıkayıp eve alabilirsiniz.


  • aati kya khandala  (06.02.19 19:46:17) 
aati kya khandala+1
bir de buna ek olarak evdeki elemanın yeni arkadaşını isteyip istemeyeceğini de bir kontrol edin. chinchilla sakin ve uyumlu bir cins olsa da sokelerde evi paylaşma kediden kediye değişir.

  • tururo  (06.02.19 21:38:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.