[]

Şu 2 işlemciden hangisi iyi? (laptop)

i7 7700hq Vs i5 8300h

cpu.userbenchmark.com

Ben anlamıyorum bu değerlerden, hangisi daha iyi?

Laptop için soruyorum.

 
i5 8300h daha iyi ve daha güncel.


  • signore  (05.02.19 17:59:48) 
Hem userbenchmark hem de cpubenchmark sitelerinde i5 daha iyi gözüküyor


  • reactionic  (05.02.19 17:59:59) 
Arada cok fark yoksa Ben olsam i5i alirim. %30 ve daha fazla fiyat farki varsa i7yi..bu hiz testleri vs standart seyler ve islemci performansi kullanacaginiz uygulamaya gore degisir ki farki gozle gorulur olmayabilir.


  • ubi dubium ibi libertas  (05.02.19 18:20:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.