[]

köpek masrafı

çok kedi baktık ama ilk kez ufukta bi köpek görünüyor. bi süredir de uzağım bu mama, vet fiyatlarına. nasıl oluyor ortalama aylık masrafı son zamlardan sonra?
 
Premium mamalar ateş pahası. Ben malesef seneler sonra artık ilk defa market maması alıp karın tokluğunu sağlayıp, beslenmesini ise evde kendi hazırladığım gıdalarla sağlıyorum.

Dayanıklı cins bir köpeğiniz varsa fazla veteriner masrafı çıkmıyor. Senede 1 kere kuduz, 3 ayda bir parazit. Toplasanız 200 tl etmiyor zaten.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (05.02.19 11:56:47) 
büyük ya da orta ırksa aylık 1 büyük mamayı yiyor, yani 12 kg. her dolar artışından sonra zam geliyor ama ortalama 300 lira bu aralar. yıllk aşıları 70*3=210 lira, bahar ve yazda her ay kene damlası 20 lira, iki ayda bir parazit hapı var, 30 kg hayvan için 30 lira. ayda ortalama 350 yapıyor standart olarak.


  • pide  (05.02.19 11:57:36) 
Benim de köpek sahiplerine bi sorum var ayrıca duyuru açmak istemedim. Bir tanıdığım köpeğine 2 yaşından sonra aşı yaptırmayı kesmiş sadece kuduz yaptırıyomuş. Yazık köpek dönem dönem çok kaşınıyor ama üstünde görünen bir şey de yok. Aşı yaptırmadığı için böyle olmuş olabilir mi?


  • sacrilegious  (05.02.19 14:00:50) 
@sacreligious, öyle şey mi olurmuş yahu? Parazitlerini yaptırsın en azından. Yazık hayvan parazitten ölür. Kendi sağlığı için de zararlı.


  • deveyi diken adamin ta kendisi  (05.02.19 14:01:57) 
@sacre,
hayvan parazit kapar, sahibine de bulastirir. cok sacmaymis

  • cedex  (05.02.19 14:11:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.