özel sağlık sigortası check-up'ı yaptırdınız mı hiç?

şirketin sağladığı özel sağlık sigortasının senede 1 kez ücretsiz check-up hakkı var. ama zannedersem bu check-up paketlerinden en basit olanı yani klasik bir kan ve idrar testi gibi geliyor bana.

özel sigortanın sitesine girip baktığımda "check-up panel 6" yazıyor tip olarak. sizce bu neleri kapsar? hastaneye sordum bilmiyoruz dediler. sigortadan onay alınca belli oluyormuş, nasıl işse.

eğer farklı testler uygulanıyorsa yaptırayım diyorum da klasik kan ve idrar tahliliyse uğraşmaya gerek yok onu daha önce yaptırmıştım zaten

ozel sigortada bir uzun dokuman oluyor, ya sizin ya da bagli oldugunuz kurumun imzaladigi, o sozlesmede ayrintilar yazili, bunu direkt sizden sorumlu sigortaciya sorabilirsiniz veya sigortadan geri odeme almak icin faturanizi kime veriyorsaniz ona sorun, o bilir ve ya genel merkeze sordurur.

  • mavicorap  (03.02.19 15:01:39)
Hastane sizin poliçenin detayını bilemez, başvuru yapar onlara gelen cevapla size uygun bir check-up programı yapabilir, kapsam dışı olanları isterseniz kendiniz ödeyip yaptırırsınız.

En hızlı ve kolayı sigorta şirketiniz arayıp check-up için kapsamı ve limiti belirtilen bir ödeme garantisi yazısı isteyip bunu direkt hastanenin check-up departmanına göndermek.
  • once  (03.02.19 15:18:44)
benimkinde kan idrar tahlili, ekg ve doktor gorusmesi oluyor. yas ve cinsiyete gore yeni seyler de ekleyebiliyorlar (orn. kadinlar icin 40tan sonra mamografi gibi)

  • in vino veritas  (03.02.19 17:25:23)
sakın yaptırmayın. özel sig check up bedava olması tamamen aldatmaca. aslında olabilecek sağlık sorunlarınızı tespit edip, o sağlık sorununu yaşarsanız hop diye ödemiyor ya da kapsam dışı bırakıyorlar.

  • love is hate  (04.02.19 10:38:42)