İspanya'da para kazanmak için yapılacak iş

Bu yıl İspanya'ya gidiyorum. Granadaya. Bildiğiniz gibi kur farkı aldı başını gitti. Orada yasayabilmem için ne işler yapabilirim? İlla çok para kazanmak gerekmez. Ufak tefek kazansam da olur. Amaç para biriktirmek değil, geçinmek.

elindeki en buyuk koz turkiye'li olman. sokak lezzetleri, hiuzmet-servisa acisindan avrupa'nin onunde oldugumuz icin bu tip avantajlarimizi kullanmani tavsiye ederim.

  • mayeskuel  (03.02.19 13:14:35 ~ 13:15:23)
sermaye var mı yok mu yazmamışsın,yetenek-yatkınlık v.s var mı bilemiyorum?hizmet sektörü (garson,komi) diyesim geliyor,sokak sanatları...bilemedim.

  • jactantia  (03.02.19 13:48:43)
Sermaye az olur. Yani öyle dükkan açacak kadar filan bir sey yok. Aylık 400 500 euro filan sermaye olarak düşünülebilir.

  • gonul_isleri  (03.02.19 13:57:50)
Sokak sanatları tarzı bir yeteneğim yok. Müzik, gitar, dans gibi.

  • gonul_isleri  (03.02.19 13:58:51)
öğrenci olarak gittiğini varsayıyorum;400-500 kirana yeter yetmez,harçlık olur olmaz sermayeden saymamak lazım.civarında birileri illa ki olacak referans tanıdıkla ilerleyebilirsin ki göçmenler arasında çok işe yarar birbirlerini kollarlar,himzet,perakende yada gündelik süreli işler de olabilir.helpx yada workaway gibi sitelerden faydanalanbilirsin yada yerel,ulusal iş siteleri vardır.çap,çevre zamanla genişler.unutma roma bir günde kurulmadı.

  • jactantia  (03.02.19 14:16:49)
valla turk insani bu tip seylere pek sicak bakmiyor ama temzilik ve cocuk bakmak, gayet iyi kazandiracaktir. granada'dan emin olamadim ama, kuzey avrupada epey guzel kazanirsiniz da. ayrica minik minik ilan verilen siteler vs. oluyor, facebook grouplari, handyman arayan falan o tarz yetenekleriniz varsa onlara bakin. sonra mesela gazete dagitmak, brosur dagitmak, kuryelik (yemek dagitmak - buna motor gerekebilir gerci) bunlardan ufak ufak kazanirsiniz.

  • kassiopeia  (03.02.19 16:57:47)