aşırı öksürük/kan tükürme

iki haftadır hastaydım (grip), şimdi geçti sayılır ama üç dört gündür acayip şiddetli ve sık öksürüyorum ayrıca devamlı tükürüyorum (balgam hissi var ama balgam çıkmıyor) bugün iki defa çok küçük nokta boyutunda koyu kırmızı kan pıhtısı gördüğümü düşündüm. şiddetli öksürükte klıcal damarların yırtılmasından vs dolayı normal olabiliyor denmiş bazı yerler ama içimi bi panik sardı. bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi?

Doktor olmadığım için bilimsel bir bilgi veremiyorum haliyle fakat geçtiğimiz günlerde grip olduğumu sanıp kendi kendime geçirmeye çalışırken ben de öyle kan pıhtısını görünce korkup hastaneye gittim. Meğer zatürre olmuşum 10 gün yattım sonra.
Bence kılcal damar yırtılması da normal değil. Aa tamam ağzımdan kan geliyor ama normal diyerek bekleyecek misiniz?
Doktora gidin lütfen, kan gelmesi normalse de o söylesin ve size iyi gelecek ilacı versin.
  • irene  (03.02.19 09:22:45)
2 aydir oksuruyorum. cok siddetlendigi donemde bildigin bogazim cikacak gibi oluyordu. o donem benden de kan geldi bogazimdan tukurugumle beraber. 2-3 gun surdu bu. yine bi doktora gorunun tabi ama bogazin cok tahris olmus muhtemelen.

herkes farkli tarif verecektir ama benim olayi keciboynuzu cozdu. parca parca kirip buyukce bi cezvedeki soguk suya atip kaynattim. kaynamaya baslayinca 5 dakika daha kaynatip ictik. bizim evdeki oksuruk krizini bu cozdu. (oncesinde zencefil-bal-siyah turp falan da denemistik) :D

gecmis olsun hocam.
  • brkylmz  (03.02.19 09:25:10)
bogaz ne kadar tahris olursa olsun kanli oksuruk risk belirtisidir acilen hekime basvurulmalidir

  • azeroth  (03.02.19 11:00:00)
Hocam kan pıhtısı hiç hoş değil, geçirilmiş grip semtomlariyla birlestirince birkaç sıkıntılı şey olabilir, hemen göğüs hastalıklarına x'rayden kolay bir öneleme yapılır zaman kaybetme ...

  • charles darwinin torunu  (03.02.19 21:29:51)