[]

İngilizce - terim

bir cihazın "kullanım miktarı"nı ifade etmek için ne söyleriz ?

amount of usage mı olur ?


 
endüstride operating time diyoruz, ama başka terimler de vardır mutlaka kullanıma göre.


  • ackapaackapaartema  (01.02.19 16:05:32) 
Kullanım miktarı ne demek?

Amortisman gibi bir şey mi? Yıpranma gibi desek. "Depreciation"

Tam ne demek istediğinizi anlayamadığım için saçma gelmiş olabilir.
  • windowsguvenlikduvari  (01.02.19 16:05:37) 
Lifespan en yayginj


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.02.19 16:08:55) 
Cihazın ömrü mü, toplamda kullanıldığı süre mi yoksa kaç kere kullanıldığı mı? Hepsi ayrı.


  • shangrilla  (01.02.19 16:16:51) 
'toplamda kullanıldığı süre' hocam

@shangrilla
  • güneyli çocuk  (01.02.19 16:22:33) 
Eğer beklemede duruyorsa, o süre standby time (tv ya da telefon olabilir), kullanıldığı süre de usage time. Makine gibi bir şey ise işler-çalışır olduğu süre operating time.


  • shangrilla  (01.02.19 16:28:01 ~ 16:28:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.