[]

ingilizce - tarımsal terim

rekolte sözcüğü crop ile mi harvest ile mi daha iyi ifade edilir ?

bu durumda diğer kelime neyi ifade eder ?


 
harvest rekolteye daha uygun. crop da denebilir, ama crop daha çok ürünün tarladaki hali, hasat edilmemiş halidir.
mesela soğuk ürüne zarar verdi - cümlesinde crop kelimesi kullanılır.
bu yıl çok iyi ürün aldık - cümlesinde harvest kelimesi kullanılır.
  • ebabil curnatasi  (01.02.19 11:13:48 ~ 11:17:29) 
rekolteyi nerede kullandığınıza göre değişir.

Birim alandaki rekolte için yield kullanılabilir.

örnek:

INTL FCStone on Monday raised its estimate of the average U.S. 2018 corn yield to 182.7 bushels per acre (bpa), from 177.7 bpa in August. The brokerage raised its forecast of the U.S. 2018 soybean yield to 54.0 bpa, up from 53.8 bpa.
  • atarcan  (01.02.19 11:44:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.