Çiçero mu Şampiyon mu?

Reha Erdem, Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz ve Tolga Karaçelik filmleri dışında genel olarak Türk filmi izlerken kanser oluyorum.
Vizyonda da film yok. Hangisine gitmeliyim? Güzel ya da daha az vakit kaybı dediğiniz var mıdır? Teşekkürler.

şampiyon

  • yazar yazmaz yazan yazar  (30.01.19 11:45:03)
ben 2. dünya savaşı temasını ve behzat amirimi de çok sevdiğimden çiçero'ya gittim ama hiç beğenmedim. şampiyon'u ise bilemiyorum.

  • spirit crusher  (30.01.19 11:52:09 ~ 11:54:55)
Şampiyon

  • hayati cozemeyen adam  (30.01.19 11:52:19)
çiçero'nun yorumları kötü beğenen yok

  • rotten head  (30.01.19 11:52:39)
Şampiyon güzel

  • esek sipasi  (30.01.19 11:53:21)
şampiyon

  • since1907  (30.01.19 12:05:54)
Tolga Karaçelik’i izlerken nasıl kanser olmuyorsun? Diğer 3 yönetmenle arasında uçurumlar var. Çok şişirme biri.

Çiçero yüksek bütçeli, yerli sinemanın spesifik bir alana “cüret” ettiği ve yapımcısı Mustafa Uslu’nun da “aslında beni her anlamda aşan bir iş” dediği bir casusluk hikayesi. Murat Yetkin bloğunda çok güzel değerlendirmişti.

Şampiyon filmi seyir zevki görece daha yüksek bir film.
  • levent bilgen  (30.01.19 12:06:19)
çiçero yorumlarını okudum, yine de gittim. biz çok beğendik.

  • adivar  (30.01.19 12:15:00)
çiçero izlemedim yalanlarla dolu, milliyetçilik damarına basmayı hedef almış, bazı sahneleri parodiye çalan bir film olduğunu çokça insandan okudum. şampiyon'u izledim onda da tabi her "based on the true story" filmi gibi gerçek dışı şeyler mevcut, filmi yapaylaştıran cast seçimi vs. gibi başka sorunlar da var çiçero için söylenenlere bakarsak kıyas kabul etmeyecek kadar iyi kalıyor onun yanında

  • semaforo de medianoche  (30.01.19 12:35:55)
İki film arasında seçim kesinle şampiyon.

Çiçero konu olarak çok güzel ancak senaryo- oyunculuklar maalesef olmamış. Özellikle arya sahneleri çok kötüydü.
  • tss  (30.01.19 12:41:29)
@levent Bilgen, aksine Sarmaşık'ı büyük bir keyifle izlemiştim.

Şampiyon açık ara almış, teşekkürler herkese.
  • landho  (30.01.19 13:10:02)
"Başka sinema" Oscar adayı yabancı filmleri gösteriyor şu sıra, onlara da bakabilirsin. Belirli sinemalarda var gerçi. Kefernahum'a gitmeyi düşünüyorum şahsen

  • windows95  (30.01.19 13:42:09)
@windows95, mükemmel öneri ama Antalya'da yok maalesef.

  • landho  (30.01.19 14:38:05)
Bilet parasiyla 1 aylik mubi uyeligi al. Istedigin filmler orda :)

  • brkylmz  (30.01.19 16:36:39)
@brkylmz, ben dışarı çıkmak istiyorum ya, bana ne. :(
Teşekkürler ama yağmurdan evde mahsur kalmaktan sıkıldım, benim için tamamen bahane olacak sinema.

  • landho  (30.01.19 17:24:28)