amfi tavsiyesi

Selam dostlar,

Elektro gitara yeni başlayan arkadaşa bir amfi hediye etmek istiyoruz. Bütçemiz doğrultusunda aşağıdaki seçenekler arasında kaldık. Sizce hangisi?

shop.zuhalmuzik.com

www.do-re.com.tr

Gitara yeni başlıyorsa pedal veya processor alana kadar düzgün tonlar alabileceği bir amfi hediye ederseniz iyi olur. Üstünde dahili tuner,reverb, delay, wah vs bulunan bir amfi daha çok iş görür diye düşünüyorum.

Bütçeniz 600 civarındaysa azıcık aşabilir ama ben aşağıdaki amfiyi kullanıyorum, oldukça memnunum.

www.do-re.com.tr

www.youtube.com
  • kimlanbu  (29.01.19 11:01:44 ~ 11:03:25)
micro cube. sadece başlangıç değil ev pratikleri için de uzun vadede faydası olur. efektler falan çok sağlam, pilli kolay taşınabiliyor. 150-180 dolar bütçeye çıkabilirseniz yurt dışından birilerine getirttirin. 10w'lık amfilere verilen paralar ziyan.

  • mind mischief  (29.01.19 11:11:16)
Kimlanbu +1

Sizin attıklarınız çok bunaltır insanı. Biraz detaysız da olsa efekt ekleyebilse güzel olur. Bu @kimlanbu'nun dediği ampili, yeni başlayanlar tarafından çok tercih ediliyor. Tam bu yüzden de ikinci eli çok. Belki ikinci el temiz bir tane bakabilirsiniz, bütçeyi çok aşıyorsa.

Bir ekleme yapayım.

Vox Vx-1

www.mydukkan.com

Bu ampili de bir çok yönde kullanılabiliyor ve başlangıç için iyi bence. Üzerinde bunun da bir çok modelleme var. Fiyatı da Line6'e göre daha iyi. Bunun benzer özellikte, lambalı olanını kullanıyorum ben hala. Vox Valvetronix VT40+ bendeki. Bu da onun biraz küçüğü ve transistörlü olanı gibi. O yüzden fiyatı bir nebze daha uygun. Tabii ben onu alırken bunlar o kadar ucuzdu ki.

Micro Cube'de de çok güzel sonuçlar alınır da, daha pahalı oluyor o. Ama onu da elden çıkarmak daha kolay olur. Daha popüler çünkü.
  • windowsguvenlikduvari  (29.01.19 11:21:14 ~ 11:28:57)
Blackstar id core 10. Sıfır fiyatı kaç para şu an bilmiyorum ama başlangıç ve orta seviyede iş götürür. İçinde çeşit çeşit efekt modu var. Ayrıca laptopa bağlanıp program arayüzü ilede kullanılabiliyor. Hatta ve hatta ses kartı gibide kullanılabiliyor e daha ne olsun :)

  • bigcaptain  (29.01.19 12:27:38)