[]

Eski İstanbul'u anlatan kitap

Aslında aynı duyuruyu daha önceden de açmıştım ama bu sefer başka öneriler de almaya geldim. Bana böyle eski İstanbuldaymışım gibi hissettirecek kitaplara ihtiyacım var. Tercihen boyoğlu, galata, pera bölgeleri ağırlıklı olsa şahane olur. Şu anda basılı kitap olarak brendan ve john freely'nin Galata, Pera, Beyoğlu: A Biography kitabını okuyorum ama çalışırken arka planda da başka bir kitap takip etmek istiyorum aynı temada. Storytel'den dinleyeceğim muhtemelen tavsiyelerinizi. Şimdiden teşekkürler.
 
Ne kadar eski istanbul? Yani hangi dönem?


  • Bartebly  (28.01.19 11:05:32) 
Mario levi'nin, 'İstanbul bir masaldı' kitabı bir aralar çok satmıştı.


  • herhaltibiliyoring  (28.01.19 11:32:43) 
seni hayaller deryasına sokacak bir "puslu kıtalar atlası" var, oku ve gör:)


  • ardolf rendall  (28.01.19 11:35:31) 
biliyosundur herhalde ama scognamillo ve vefa zat'ın kitaplarına bakabilirsin. bi de yakın zamanda halkidona'dan kadıköy'e isimli kitabı okumuştum, o da güzel ama kadıköy işte tabii sadece.

bunlar daha çok bilgi içeriklik kitaplar ama hikaye gibi değil.
  • tepedeki psychedelic adam  (28.01.19 12:08:08 ~ 12:08:34) 
Salah Birsel- Ah Beyoğlu Vah Beyoğlu
Salah Birsel- Kahveler Kitabı
Salah Birsel- Boğaziçi Şıngır Mıngır
Salah Birsel- Beyoğlu'nda Büyülü Geceler
Ahmet Rasim- Şehir Mektupları
Ahmet Rasim- Ramazan Sohbetleri
  • kullanıcı adı  (28.01.19 12:50:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.