İngilizce çalışmak

Günaydınlar.
B1 seviyem var diyelim, ama kullanmayalı baya unuttum. Öncelikle genel olarak çalışıp ardından sınav için ielts vs ayrıca çalışacağım ama bu sefer direk kelimelerle başladım, sırf kelime belki 1-2 ay sırf kelime ezberliyim diyorum. Yani gündelik kullandığım ne varsa çoğunu oturtup öyle grammer yapayım diyorum, daha mı iyi olur? İkisi bir gitmez çünkü zaman kısıtım var maalesef, gün içinde en fazla 2 saat o da belki.
Böyle daha mı verimli olur?

@patos64 +1

  • mikahakkinen  (28.01.19 09:16:06)
400 Must Have Words for TOEFL gibi kitaplar/pdf'ler var, kelimelere onlardan çalışmanı öneririm. Hem cümle içinde kullanımını görerek hem de sonrasındaki alıştırmalar sayesinde hafızanda iyice pekişir. Her 10-20 kelime öğrendikten sonra bir de onları kullanarak paragraflar vs yazarsan senden kralı yok. Ama yazdıklarını birinin okuyup düzeltmesi gerekir, yoksa "of çok güzel öğrendim" derken yaptığın yanlışların kemikleşmesine yol açabilirsin.

  • miss copernicus cadisi  (28.01.19 10:20:54)
selamlar, mesaj atıcaktım ama başkaları da görsün, yorum yapsın diye yazıyorum. Ben de B1'im. Kafamda şöyle bir plan var.

1) Grammar in Use serisini bitireceğim (2 kitap)
2) Vocabulary in Use serisini bitirececeğim (4 kitap)
3) Reader at Work serisini bitireceğim (2 kitap)
4) Sonra IELTS kaynaklarına gireceğim.

Ne dersiniz?
  • theodor  (28.01.19 11:41:19)
kelimeleri tek tek ezberlemeye çalışırsanız unutursunuz. okuyarak yerinde görmeniz lazım. bazen öyle kelimeler oluyor ki 10 kere okuyorsun hala aklında kalmıyor.

okuyarak kelime ezberlenseydi herkes ingilizce bilirdi emin ol.
  • bohr atom modeli  (28.01.19 13:00:50)
bence kelime ezberlemekle vakit kaybetmeyin. cambridge vocabulary for ielts ile hem sınav yapısına uygun kelime çalışmaları, reading, writing yapar hem de kelimeleri hiç farkında olmadan ezberlersiniz. ben sadece ilk üç bölümde öğrendiğim kelimelerle bir çok ingilizce e-book'u sorunsuz okudum. bence en güzel öğrenme kelimelerle farklı yerlerde karşılaşma yani pekiştirme yoluyla ezberlemek. kitap hem konu konu ilerliyor yani aile,hobiler,hukuk, ekonomi vb hem de grammer ipuçlarıyla bilgilerinizi tamamlıyor. ielts öncesi kesinlikle tavsiye ederim. malum yerlerden indirebilirsiniz pdf formatı var.

  • windymimas  (29.01.19 15:35:34 ~ 15:36:27)