giyim mağazası

merhaba arkadaşlar, kosgeb girişimcilik sertifikası aldım ve memleketimde (batı anadoluda ufak bir ilçe) bir giyim mağazası açma fikrim var. ilçede sadece 1 adet giyim mağazası var benle iki olacak. merak ettiğim husus, satmak için lcw defacto ltb vs bilindik firmaların ürünlerinden temin edeceğim ve bu marka ürünleri satacağım. telif hakkı vs konusunda içime bir kuşku düştü. sıkıntı yaşar mıyım? konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.
kosgeb franchise işletmelere destek vermiyor. ben ürünleri kampanyalı şekilde parekende veya toptan, elden veya internet üzerinden alacağım ve bu ürünleri sergileyip satacağım.
bilgi olması açısından en yakın ilçe merkezi 50 km, il merkezi 120 km mesafededir.

Sikayet olmazsa, marka avukatlari gecerken denk gelip urunleri gormezse birsey olmaz. Bence sen tabela ve cama markalari yazma, musteriye de ihrac fazlasi ayarliyorum baglantilarim sayesinde dersin fazla kafa karistirmadan. Hayirli isler.

  • hepbiarayisicinde  (28.01.19 01:45:46)
Başın ağrır çamur kardeşim. Arkadaşım cola turkanın patladığı zamanlarda tele turka diye bi telefon tamir dükkanı açtı 6-7 bin nüfuslu bi ilçede. Adamlar hiç konuşmadan etmeden dağ gibi dava açtılar. Bırakın dükkanın adını değitirmeyi, kapatmak zorunda kaldı.

  • antihero  (28.01.19 05:59:14)
ürünleri al etiketlerini sök, ya da ortadan ikiye kes,ihraç fazlası diye sat.

  • oscar  (28.01.19 06:31:22)
LC Waikiki'de çalışıyorum ve bize verilen eğitimlerden gördüğüm kadarıyla bu tarz şeylerin peşine düşüyorlar. Hatta benzer tasarımda bir poşet yaptırıp kullandıkları için bile dava açmış, kazanmışlar. Başını yakar, pişman olursun.

  • dedi ayca  (28.01.19 07:30:44)
aldığın malları rahatlıkla satabilirsin yalnız mağaza ismi, poşet ismi vsde markaların adını kullanma diğer türlü senin aldığın malları satmana kimse karışamaz. Basitçe şöyle düşün Türkiye'de Apple var fakat İphone'u köşe başındaki dükkan bile satıyro veya Mercedes'in merkezi var fakat galerilerde rahatlıkla getirdikleri araçları satıyorlar. Sen taklit yapmıyorsun aldığın ürünü tüketiciye satıyorsun buna kimse bir şey diyemez.

  • mysql34  (28.01.19 12:58:38)
LCW bilmiyorum fakat DeFacto kendi perakende merkezleri dışında da isteyenlere mal veriyor diye biliyorum. En doğrusu firma ile görüşmeniz. Çeşitli fiyat, vitrin vb. talepleri olabilir.

  • rosencruz  (28.01.19 14:48:53)