[]

Printer tavsiyesi - a3 basabilen - bitmeyen kartuşlu - ofis içi

Aslında hobi olarak bu işle ilgilenen bi' arkadaşımız(evet benim de gönülden arkadaşım) vardı bu sitede, bu işlerden anlayan;


Olay şu; bana iş için kullanılacak ayda 500 sayfa çıktı alınacak a3 ucuz printer lazım - sonsuz kartuşlu filan.Şimdi dert şu, uzak bi' ofisimizde 5-6 tane hp 2620 türevi printerlardan var. Normal şartlarda pek (pek değil aslında hiç) printer kullanılan/kullanılabilecek bir yer değil. görüntü yapsın diye alınıp masalara konulmuş fakat bir süre önce oraya personelci ''atandığı'' için ''çıktı ihtiyacı'' doğmuş. Ayda yaklaşık 400 sayfa filandır diye tahmin ediyorum.

bu ihtiyacında günlük olanları oradaki printerlardan karşılanıyor ama fena zulm. Mesela bazen makina sadece renkli basıyorumş siyah basmıyormuş, bazen renkli basıyor ama renkleri tutturamıyor. Tabi bu işlemlerde de bir süre doldurma kartuş alıyorlar sonra tahminen 2-3 ay sonra da orijinal kartuş alıyorlar. Ama dertlere çare olmuyor bunlar. Toplu yazdırma işlemleri için de kırtasiye - ofset 'e filan gidiliyor.

Bu durum bana faydasız geldi. personelci tahminen 6 ay kadar daha orada kalacak. bu 6 ayda da en az 4 kartuş daha alacaklardır. ''Abi printer alsanıza bunun yerine'' dedim. ''onlarda aynı olacak oğlum, burada hiçbirşeyi dayanmaz sağlam kalamaz'' dedi.

Bana dert değil ama şimdi aklıma geldi bi' sorayım dedim; bi' tane printer alınsa daha mantıklı olmaz mı ? hem bundan sonra da lazım olur adamlara gittiği yere de götürürler diyeceğim ama hakikaten bu kısmı biraz zor, taşınma durumlarında fazla zaiyat oluyor.

 
Bu isi yapan kiralama sirketleri var artik kimse ofise makine almiyor. Cikti basina para oduyorsun, bozulursa onun derdi oluyor.

Fiyatlari nasil bilmiyorum.
  • acemi  (27.01.19 12:17:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.