[]

azitro

selam
bahçede birbirine üst solunum yolu enfeksiyonu bulaştırmış 5 adet kedi var. yetişkin. daha önceden de salgınla karşılaşıp kullandığım için azitro almak istedim, eczane vermedi, çok sıkı denetleniyormuş. veterinere bir tanesini götürdüm, azitro kullan dedi, ama herhangi bir kağıt yazamayacağını belirtti. hepsinin gözler sulu, hapşırıyorlar sürekli, ne yapmalı bilemiyorum. 
aile hekimine git durumu anlat, kendine yazdırır gibi yazdır.

sonra yetmezse ilaçların kullanımı bitince git tekrar yazdır.

reçetesiz antibiyotik kesinlikle vermiyolar, eczanelere çok yüklü cezalar geliyormuş reçetesiz antibiyotik satışından.
  • killerbee  (27.01.19 00:12:42 ~ 00:14:17) 
haklısın, aklıma gelmedi değil. ama tam bir bilinmez, kimdir bilmiyorum, yeri uzak, hiç gitmedim, taşındım zaten, bir günümü ona ayırıp gidene kadar durum ciddileşebilir, kabul eder mi...
sıkıntılı iş hakikaten. veteriner neden yazamıyor onu hiç anlamadım eczacı veterinerden kağıt olur demişti.

  • not dark yet  (27.01.19 00:22:23) 
veteriner yazmıyor olabilir ama bir sürü antibiyotik kullanıyordur, demek ki yasal olarak temin etmesinde bir sorun yok, sokak kedisi deyince para alamayacaklarını düşünüp böyle yapabiliyolar.

ikinci ihtimal belediye barınağı varsa oradaki veterineri arayıp sorabilirsin, hatta bazı belediyeler iyi çalışır, gelir alırlar, tedavi edip bırakabilirler.

tabi azitro'yu da senden duydum google dan baktım 3 kapsüllük antibiyotikmiş, kedilerde nasıl kullanılıyor bilmioyurm, eğer sana 5 kedi için 5 kutu azitro lazımsa yani çok zor, yazsa yazsa 1 kutu yazar doktor, bitince gel der ikinciye yazar, üçüncüye dördüncüye o da yazmaz.
  • killerbee  (27.01.19 00:24:31) 
yok şurup şeklinde olan. iki kutu yeterli benim için. valla veterineri tanıyorum, hiç de paragözlüğünü görmemiştim. bayağı bir afalladım zaten. yani tuhaf bir denetim durumu var herhalde.
belediye veterinerine soracağım evet yarın. bir şekilde ilacı temin etmeme yardımcı olabilirler. gelip alırlar mı bilmiyorum aslında beş kediyi birden çok da ağır durumları en azından şimdilik yokken yerinden yurdundan edip belediye şartlarına teslim etmek içime sinmiyor.

  • not dark yet  (27.01.19 00:32:12) 
valla veterinere sormak lazım, sonuçta yasal bir iş yapıyor.

vergisini de veriyor, niye öyle yaptı hiç bilmiyorum.

sormak lazım.

bence sen veterinere git, niye öyle yaptığını sor.

niye ilaç temin etmediğini sor, zora koşarsa, niye bu kedileri tedavi etmek istemediğini sor.

baktın yine olmuyor, kaç para istiyosun 5 kedinin tedavisi için diye sor.
  • killerbee  (27.01.19 00:33:21 ~ 00:39:00) 
yani evet o biraz deşilebilir. tabii 5 kedinin birlikte tedavi olması parayı geçtim taşıma açısından imkansız. o da biliyor durumu. öyle her hapşıran hayvana antibiyotik dayayan biri de değilim, aşırı kullanmamam için bir tedbir olsun. hatta kendi kendine iyileşir dediğim için bu kadar yayılmış da olabilir. ne bileyim...


  • not dark yet  (27.01.19 00:50:00) 
belediyeyi arayın. yardımcı oluyorlar, hatta ilacı size bırakıyorlar siz verirsiniz diye


  • oscar  (27.01.19 09:05:09) 
ben çalıştığım yerde işyeri hekimine yazdırmıştım, varsa bu da bir fikir.


  • piremses  (01.02.19 07:47:29) 
maalesef o da yok ama neyse ki arkadaşın arkadaşının arkadaşı gibi bir zincirden hallettik. tabii gecikti.


  • not dark yet  (01.02.19 12:59:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.