[]

Dilimizi nasıl ısırıyoruz ? (yemek yerken)

Aslında şu kısmını anlamadım; şimdi biz yemek yerken dilimizi bilinçli(tam kelimesini bulamadım) kontrol etmiyoruz(yanlış mı oldu bu) yani dur şu dili şuradan sokayım, lokmaya şu kısımdan takla attırayım demiyoruz. beyin bunu kendisi yapıyor-aslanım benim-

dil ile lokmayı ahenkle dans ettirirsen nasıl oluyor da ''çat'' diye dili ısırabiliyoruz. O anda beyinde yanlış giden birşeyler mi oluyor ?


 
güzel soru dilini çok ısıran biri olarak cevapları beklemekteyim.

soruya cevap olarak, dili biz kontrol etmiyoruz evet ama çeneyi biz kontrol ediyoruz. bir senkronizasyon hatası sanırım.
  • respect  (26.01.19 22:13:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.