"And" öncesi virgül

Çok saçma ya. Nadir de olsa daha önce de bir kaç yerde gördüm, yazım hatası vs dir dedim. Şimdi Cambridge sözlükte earmark sözcüğünün anlamına bakarken bir daha rasladım: A senator obtained an earmark of $1.5 million last year to deal with a beetle that attacks trees, lawns, and crops. dictionary.cambridge.org

Burada and'den önce niye virgül var?

  • nundu  (26.01.19 16:06:58)
Yanlışlık yok, 3 ve daha fazla örnek verirken son and'den önce virgül kullanılabiliyor ancak pek yaygın değil. Vurguya da etkisi var.

  • shangrilla  (26.01.19 16:08:55 ~ 16:23:21)
Bilgi olmadan fikir ornegi, hic de sacma degil. Protect and Gamble dersen tek sirketin adi bu olur. Protect, and Gamble dersen iki sirket olur.

  • Traveller  (26.01.19 16:37:24)
@traveller Bunu saçma bulmayan kişiliği cidden merak ediyorum. Siz Türkçe'de ve'den önce virgül kullanıyorsunuz sanırım. Başka bir dilde örneği varsa söyleyin. Bu arada Procter, protect değil

  • neverletyougodown  (26.01.19 16:51:20 ~ 16:51:48)
@neverletyougodown:

Bir İngilizce öğretmeni olarak, İngilizce konusunda Türkçe düşünmenizi ve Türkçeden örnek vermenizi pek tavsiye etmem.
  • shangrilla  (26.01.19 17:16:30)
diğer dillerden örnekler değil de, kullanılmayan diller ve hangi istisnalarda kullanılabildiği üzerine biraz:
en.wikipedia.org

bu kadar iddialı olmayın, bilmediğimiz dünyalar kadar şey var.
  • gkhncnzdgn  (26.01.19 20:35:42)
  • windows95  (26.01.19 21:58:48)