[]

Ing. Makale, writing

Arkadaslar,
Ben turkce bile birsey isteseler yazamam.
Y.lisansta makale yazdik hocayla ama bana dusen kisimlari, hep diger yazilmis yayinlara baka baka yazdim.
Ielts 6.5 var da, gramerden almisimdir o puani.
Gramerde sikintim yok, ne yazacagimi bilmiyorum.

Simdi ben bu tutuklugumu ustumden atmak istiyorum ve akademik makale yazmada falan cok iyi olmak istiyorum, danisabilecegim 2 hoca var biri turk biri yabanci. Yabanci hocayla biraz konustum, writing icin hersey strateji dedi. Bu hoca çok ince ayrintiya kadar kelime kelime anlatiyor.
Turk olan hoca daha teknik. Hangi hocadan kurs isteyecegime karar veremedim. Ikisini de cok seviyorum. Turk hocada kurs daha kisa surer. Diger hocada bitmez cekincem bu. Bir de turk hocayla online da devam edebilirim. Cunku ilerde farkli sehirlerde olacagiz.
Ve bu konuda onerilerinize acigim..
Tesekkurler, tikleri aksama vercem.

 
Writing icin "Hersey strateji" diyen adam cok dogru söylemis. Ondan ders al bence.


  • chitosan  (25.01.19 17:43:15) 
yabancı. türk hoca teknik filan dediğine göre türk mantığına göre anlatır, günü kurtarırsın ama bir şey öğrenmezsin. yabancı hoca işin özüne iner. bu şeye benziyor biraz. mesela elma isteyeceksin, önce elmayı türkçe düşünüp sonra bunun ingilizcesi neydi diye apple'u bulmak mı daha kolaydır yoksa elmayı görür görmez aklına apple'ın gelmesi mi? türk hocalar grammerı çok iyi anlatıyor ama dil grammerdan çok daha fazlası. zaten grammerı çözmüşsün, türk hocaya ihtiyacın yok bence. liseden beri ne zaman yabancı bir hocanın ingilizce dersini alsam yeni bir şeyler öğrendim, ama türk hocadan aldım mı dönüp dolaşıp had been'leri tekrar ettik. günlük hayattaki ingilizce kullanımıma katkısı sıfır.


  • hayley williams ile evlenecek genc  (25.01.19 18:16:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.